Wpis z mikrobloga

@Mirkosoft: Popieram karanie morderstwa, ponieważ mordując naruszyłeś czyjąś wolność. Jak inaczej chciałbyś sprawić, aby każdy szanował wolność innego człowieka?
  • Odpowiedz
@wataf666: generalnie to ma racje oprócz tego że "nie masz prawa mi narzucać swojej religii": na tym polega demokracja że większość ma do tego prawo.
Zamiast robić taki rage niech sie zastanowi jak przekonać religijnych ludzi do tego żeby nie narzucali swoich zasad innym, bo taki rage to tylko ich radykalizuje i efekt jest odwrotny niż zamierzony.
Jestem za aborcją na życzenie do 3 msc, małzeństwami homoseksualnymi i wieloma innymi liberalnymi
  • Odpowiedz
@wataf666: Nie zesrajcie się! W jej patetycznej gadce brakuje elementarnej logiki. Tak bardzo podkreśla, że to jej życie i jej poglądy. A co z dzieckiem? Kto je obroni?
Przeciwnicy aborcji nie opierają się na religii ale na podstawowym prawie do życia - także dzieci nienarodzonych. Aborcjoniści chcą odebrać dzieciom w łonie matki status człowieka, chcą móc je zabijać według własnego widzimisie. Ot taka ich religia ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@zaxang: zdajesz sobie sprawę że niewolnictwo nadal jest legalne w USA pod warunkiem że jest karą za popełnione zbrodnie? Normalnie się to tam praktykuje wysyłając więźniów do pracy za centy/h.

Widać nie taki wolnościowy ten kraj.

Częścią wolności jest ustalanie panujących praw obowiązujących obywateli na danym terenie. Za to twoją wolnością jest to że możesz się przeprowadzić z takiego Teksasu do Kalifornii.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@KEjAf:

Etyka chrześcijańska wiąże się z zasadą ochrony życia ludzkiego od poczęcia, a więc w szczególności ochrony płodów przed aborcją.

A później jest płacz, bo ludzie walczą z świętą religią chrześcijańską. xD
  • Odpowiedz
Popieram karanie morderstwa, ponieważ mordując naruszyłeś czyjąś wolność. Jak inaczej chciałbyś sprawić, aby każdy szanował wolność innego człowieka?


@zaxang: A ludzie którzy sprzeciwiają się aborcji uważają że naruszyłeś wolność płodu, który definiują jako oddzielny byt. I na tym polega wasza różnica zdań.

Tak czy inaczej jest to dla Ciebie absolutnie normalne, że chcesz aby każdy szanował wolność innego człowieka ponieważ uznajesz to za wartość. Nie dajesz ludziom dowolności. Tak samo osoby
  • Odpowiedz
@j3sion: Nie rozumiem Twojego argumentu. Skoro ktoś jest ukarany za naruszenie czyjejś wolności to z automatu pozbywa się swoich praw do wolności. Jak inaczej chciałbyś egzekwować prawo do wolności?

Nie mogę komuś czegoś ukraść czy spowodować uszczerbek na zdrowiu, ponieważ naruszam czyjąś wolność do życia i posiadania dóbr.

Jeśli osoba, która wykonuje pracę w więzieniu naruszyła wcześniej czyjąś wolność to jak wspomniałem wyżej - automatycznie pozbyła się swoich praw do wolności.
  • Odpowiedz
naruszenie czyjejś wolności


@zaxang: np za palenie, uprawianie, sprzedaż marihuany. Nie dopowiadaj sobie sytuacji, która jest klarowana. Jak taka osoba naruszyła czyjąś wolność?
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: Kompletnie rozumiem Twój argument tylko mam odnośnie niego 2 pytania:

1. Dlaczego definiują jako oddzielny byt, który ma prawo?

2. Jeśli ten oddzielny byt naraża na życie bytu, które to życie może dać, co wtedy? Mama może umrzeć bo nie można dokonać aborcji? Co w przypadku gdy płód ma wady i umrze w ciągu kilku godzin od narodzin? Jeśli troszczycie się o to, żeby dziecko nie cierpiało, dlaczego pozwalacie mu
  • Odpowiedz
@j3sion: Czy ja w którymkolwiek momencie przyznałem, że prawo działa bezapelacyjnie idealnie w każdym zakresie? To co wspomniałeś jest problemem z którym powinniśmy walczyć i na pewno przyjdzie czas.

Dlaczego dyskredytujesz walkę o prawo X, ponieważ jest patologia w prawie Y?

Idąc tym tokiem rozumowania nie mógłbym protestować o niski podatek dochodowy, ponieważ place też wysoki podatek VAT. Albo nie mógłbym protestować o wolność słowa, ponieważ nie mam wolności wyboru.
  • Odpowiedz
I mówienie chrześcijanom co implikuje ich chrześcijaństwo.


@KEjAf: też mam odpowiednie wykształcenie, żeby wypowiadać się o chrześcijaństwie. Niestety taka jest konsekwencja chrzczenia niemowląt i semi-przymusowej katechezy w publicznym systemie edukacji.

Jeśli komuś nie podoba się taki stan rzeczy, to sugeruję chrzest świadomy i dobrowolną katechezę. Chrystus w końcu powiedział "pozwólcie dzieciom przyjść do mnie" a nie "przyprowadźcie je i sprawdźcie obecność".
  • Odpowiedz
Ja jestem przeciwny aborcji bo ona sprawia, że kobiety skrobanke traktują jak antykoncepcje. W przypadku gwałtu itp powinna byc dostepna.

Brak aborcji = musisz traktować seks odpowiedzialnie i nie lajdaczysz sie z byle kim. To zdrowe dla społeczeństwa i ostatecznie dla psychiki kobiet. A co mówi o tym religia niech zostanie dla wierzących i praktykujących.
  • Odpowiedz
Wolność wyznania to wolność do posiadania swoich przekonań, wyznawanej wiary oraz obrządków. I o to mogę jako ateista walczyć.

Wolność wyznania to nie jest zmuszanie innych do twoich przekonań, wyznawanej wiary czy uczestniczenia w obrządkach.


@krzych0: Czyli ta wolność wyznania o której mówisz jest ograniczona, prawda?

Powiedzmy że mamy do czynienia z jakąś egzotyczną religią, która zawiera trzy religijne nakazy i nic ponadto.

1. Codziennie z rana należy robić dziesięć pajacyków.
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: Jeśli chodzi o wiarę to myślę, że nie powinno być trudno przekonać drugą stronę żeby nam czegoś nie narzucała. Jeśli komuś coś narzucasz to druga strona się buntuje. Prędzej czy później dojdzie do konfrontacji. Mamy się pozabijać wzajemnie? Mieliśmy już taką historię i wydawało mi się, że każdy człowiek potrafi dodać 2+2 i wyciągnąć wnioski.
Dlatego tak jak piszesz, wolność jest od tego żeby przedstawić swój pogląd ale nie można
  • Odpowiedz
@KEjAf: Ok. Ja prawa biblijnego respektowac nie będę, ponieważ nie muszę i nie chce. Jeśli będę chciał dokonać aborcji to dam zarobić ludziom zza granicy i pieniądze będę wywoził zza granicę zamiast wspierać Polskę.

A wy sobie tam dalej próbujcie narzucać prawo biblijne innym osobom. Wszystko mi jedno.
  • Odpowiedz
A wy sobie tam dalej próbujcie narzucać prawo biblijne innym osobom. Wszystko mi jedno.


@zaxang: ale kto wy, czy ja Ci cokolwiek próbuję narzucić?

Jeśli będę chciał dokonać aborcji to dam zarobić ludziom zza granicy i pieniądze będę wywoził zza granicę zamiast wspierać Polskę.


Faktycznie, polska gospodarka pewnie upadnie jeśli zabraknie w niej klinik aborcyjnych. XD
  • Odpowiedz
@wataf666
Nie chcesz jeść mięsa to go nie jedz, ale nie zabraniaj mi bo mam gdzieś twoją ideologię.
Nie chcesz używać plastiku to go nie używaj, ale nie zabraniaj mi bo mam gdzieś twoją ideologię.
Nie chcesz mieć broni to nie miej, ale nie zabraniaj mi bo mam gdzieś twoją ideologię.
Nie chcesz zabijać niewiernych to nie zabijaj ich, ale nie zabraniaj terrorystom bo mają gdzieś twoją ideologię xD

Można tak w
  • Odpowiedz