Wpis z mikrobloga

Pytanie do użytkowników Garmin Instinct wersja bez solara. Kupiłem zegarek w październiku 2020 i ostatnio zauważyłem gwałtowny spadek działania zegarka na baterii. Sprzęt wcześniej bez problemu wytrzymywał ponad tydzień przy +/- godzinnej sesji biegowej 4 razy w tygodniu. Teraz nawet bez aktywności z GPS ma problem żeby wytrzymać tydzień czasu. I tu pytanie czy po prostu się bateria wykańcza czy szukać gdzieś problemu. Może ktoś miał podobny problem i coś poradzi
#garmin
  • 14
I tu pytanie czy po prostu się bateria wykańcza czy szukać gdzieś problemu. Może ktoś miał podobny problem i coś poradzi


@Zgred125: najprawdopodobniej bateria się skończyła. u mnie jednak czasami taki objawy są po dłuższym nienoszeniu i braku synchronizacji, pierwsza jest długa a później masa baterii znika, i kolejne dni znika ona w oczach. Dopiero kolejne ładowanie sprawia, że zegarek działa poprawnie.
Zawsze warto też spróbować zrobić restart do ustawień fabrycznych
Kupiłem zegarek w październiku 2020


@Zgred125: czy instakowales jakies dodatkowe tarcze, widgety z connect IQ?
Jeali tak to wyrzuc albo uaktualnij, czesto przy updatach, rzeczy z IQ swiruja.

Dwa, jesli zegarek z pazdziernika 2020, to masz jeszcze 2 miesiace gwarancji. Nawet bym sie nie zastanawial, tylko kontaktowal z serwisem garmina
@PurpleHaze ten model nie obsługuje connent IQ. Ma wbudowane parę tarcz + te same w negatywie i to wszystko. Odezwę się do Garmina ale wątpię. W warunkach gwarancji jest informacja, że bateria nie podlega gwarancji a w FAQ-u pod zegarkiem info o braku możliwości wymiany (nie wiem czy chodzi o samodzielna wymianę czy w ogóle)
@Zgred125 Ogólnie to trzeba dbać o baterię, zwlaszcza w zegarku, nie ładować powyżej 80% i nie schodzić poniżej 20%, a ładować krótko tak po 10-15%. Oczywiście czasami trzeba podładować więcej, ale robić to rzadko. O ile w telefonie słaba bateria tak nie boli, to w zegarku tak naprawdę bateria jest to 50% funkcjonalności sprzętu. Bo po co taki zegarek gdzie codziennie trzeba ładować, a do tego nie jest w stanie zmierzyć całej
@tyu38 przy następnym będę pamiętał. Ale swoją drogą zawiodłem się na garminie. Robić zegarek który wiadomo, że po 2 - 3 latach będzie do #!$%@? i nie oferować usługi wymiany baterii to trochę nie bardzo. Napisałem do nich zobaczymy co odpiszą.
@Emill miałem się odezwać jak będę coś wiedział. Napisałem do garmina i odpisali mi, że mam wykonac test baterii. Test polegał na zostawieniu zegarka na oknie z włączana aktywnością i pomiar czasu w którym rozładuje się do zera. Mój zegarek wytrzymał 13h. Wysłałem wyniki do Garmina z wynikiem i informacja, że ten ich test jest z dupy bo zegarek podczas takiej "aktywności" nie mierzy tętna, tempa, kadencji itp. W odpowiedzi dostałem numer
No to ku mojemu zaskoczeniu serwis wymienił zegarek. Sprzęt jest wymieniony na odnowiony i wg zapewnień garmina jest jak nowy najważniejsze, że gwarancja jest liczona od nowa. Zegarek do serwisu trafił 20.09 i dzisiaj tj. 30.09 przyszedł do mnie więc wszystko trwało 10 dni. Także, jak ktoś ma jeszcze sprzęt na gwarancji a zauważył znaczne skrócenie czasu pomiędzy ładowaniami to warto skorzystać.
@Emill
@Zgred125: dzięki za opis. mam dokładnie taką samą sytuację z Garmin Instinct Solar - od kilku dni nastąpił gwałtowny spadek czasu działania na baterii. Wcześniej trzymał ok. tydzień, a od kilku dni trzyma jeden dzień. Też jestem dokładnie 2 miesiące przed końcem gwarancji. Napiszę do serwisu.