Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pracuję na zleceniu 2 lata i pracodawca nie chce mi dać uop na tych samych warunkach płacowych. Jednak jest jest propozycja b2b, tylko z małym ZUSem. Kolega mówił, że przez to nie będę miał żadnych składek i mi odradza. Czy możecie coś poradzić osobie zupełnie zielonej w temacie? Co warto wiedzieć? Może polecicie jakieś artykuły do poczytania?

#b2b #zlecenie #samozatrudnienie #pracbaza #dzialanoscgospodarcza #jdg

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62dd954dce0173587f252f41
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Pracuję na zleceniu 2 lata i pracod...

źródło: comment_1658728072TTkdtUDbftgCLvDKFA6ckf.jpg

Pobierz
  • 16
@AnonimoweMirkoWyznania: jeżeli facet dziaduje na UOP, to nie spodziewaj się, że B2B będzie dla ciebie korzystne. Nie wiem na jakim etapie kariery jesteś, ale zakładając, że system emerytalny nie upadnie jesteś w plecy, dochodzi Ci księgowość, opłacanie ZUS, podatków. Nie nalicza Ci się staż pracy np. do większego urlopu o ile jeszcze go nie masz. Urlopu też pewnie z Tobą nie uzgodni. Problemy w przypadku choroby/urazów. No i w razie chęci
@AnonimoweMirkoWyznania: jeżeli pracodawca da ci całkowity koszt jaki za ciebie płaci na fakturę to czemu nie? Mówię o brutto brutto. Druga sprawa, jeżeli będziesz wystawiał faktury byłemu pracodawcy to nie będziesz miał niższego zusu, szkoda tak stracić 2 lata i 7 miesięcy niskich składek. Co do urlopu i chorobowych to dogadaj się, w umowę możesz wpisać co chcesz, np. 30 dni wolnego i tyle. I nie przesadzajmy z tą księgowością, ja
@AnonimoweMirkoWyznania: Mały ZUS, ulgi i inne tematy nie zależą od Twojego zleceniodawcy, tylko od Ciebie i od tego, czy jesteś upoważniony do skorzystania. Żadnej łaski Ci nie robi. Jeśli przechodzisz ze zlecenia na B2B to powinieneś zażądać pełnej kwoty swojego brutto, czyli np. dla 5000 netto -> 7280 brutto -> 8738 pelny koszt. Powinieneś więc dostać 8800 zł na B2B + ekwiwalent za urlopy i chorobowe + ja uważam, ze dodatkowa
@AnonimoweMirkoWyznania: B2B bierze się wtedy kiedy pracodawca proponuje UoP a ty mówisz, że to pierdzielisz bo jesteś młody, nie potrzebujesz gwarantowanego urlopu, odkładasz na emeryture sam, jak będizesz chcial wolne to się zwolnisz i masz tyle oszczędności, że nie potrzebujesz mieć 'urlopu' by sobie polecieć gdzieś na 3 miesiące.

A nie wtedy kiedy pracodawca NIE chce dać UoP.