Wpis z mikrobloga

Miałem Xbox one, potem Series, pada od Sony trzymałem kilka razy w życiu na ps4 jak gdzieś u kogoś grałem w fife. Cały czas myślałem, ze pad od xboxa > PS i wcześniej faktycznie tak było, ale w tej generacji to jest taka przepaść że szok. Pierwszy raz trzymam pada od ps5, wlaczylem Ghost of tsushima i jestem zaskoczony. Pad ma wibracje w różnych miejscach pada w zależności od tego co się dzieje w grze. Inne wibracje są gdy jedziemy koniem po piasku, inne gdy po drewnie a jeszcze inne gdy nam wiatr zawieje. W Xbox po prostu wibracje #!$%@?ą całym padem jak głupie i zdecydowanie za mocno. A jaki banan na twarzy mi się pojawił jak zablokowałem mieczem inny miecz, a z głośnika w padzie pojawił się dźwięk odbijania stali xD
Tez zawsze gadałem, ze Xbox lepsze ustawienie analogów i blablabla, ale przecież w tej generacji pad od xboxa w porównaniu do ps5 jest jakiś upośledzony xD
#ps5 #xbox
liter_wody - Miałem Xbox one, potem Series, pada od Sony trzymałem kilka razy w życiu...

źródło: comment_1658838968Duln8nIZzOXuKuLz9NBNZD.jpg

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
Najbardziej w tym padzie cieszy to, że o dziwo dalej trzymają się jego wsparcia. Przy premierze miałem dość mocne obawy, że będzie podobnie jak z ps4, czyli olanie go po roku a tu sony akurat pozytywnie zaskoczyło.


@Medonix: akurat w przypadku DualSense nie miałem aż takich obaw. Wiadomo, że były osoby co pisały, że lada moment i wszyscy zapomną, tak jak to było z panelem dotykowym w DS4 itd., ale tutaj
  • Odpowiedz
@liter_wody: dla mnie xbox > ps5, bo: wygodniejszy, na baterie i jest xbox design lab i mogę sobie zrobić pada jaki mi się podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale rozumiem, że komuś może się podobać ds, bo wibracje są kozackie, wkurza natomiast ten dotykowy panel xD
  • Odpowiedz
Polecam Death Stranding, czuć nawet kropelki które spadają podczas deszczu na bohatera (niektóre gry wspierają haptykę i triggery na PC, ja gram przez steama)
  • Odpowiedz
Mam XSX i PS5. Miałem PS4 i XO, oraz PS3 i X360.
W kwestach padów dla mnie to wyglądało tak:

X360 >>>>>>>> DS3 (ogromna przepaść, dualshock 3 to było gówno na tle pada od klocka)

XO > DS4 (bardzo niewielka przewaga na korzyść XO, ale już wtedy Sony wykonało kawał dobrej roboty z przeprojektowaniem pada, który byl już fajniejszy od x360 ale nadal troche gorszy niz od xbox one)

DS5 >> XS
  • Odpowiedz
@Jestemkoksupotezny: No ok, ale nie każdy gra multi pvp to jest pierwsza sprawa. Ty przedstawiasz to jako pro gracz który w grach głównie rywalizuje, op przedstawia pada dla zwykłego zjadacza chleba który włączy sobie grę na 2-5h dziennie i daje mu frajdę właśnie to o czym pisze op. Pad od xboxa to po prostu zeykly pad, a DS to arcy pad, ma w sobie sporo bajerow. Ale uwaga, nie potrzebne Tobie
  • Odpowiedz
O padach z ps5 źle rzeczy pisza ci, co nigdy na nich nie grali. Pad od Xboxa może jest ergonomiczny ale za to zwyczajny. Pad dualsense to całkiem inna bajka, force feedback to jedno (nigdy nie widziałem tak zajebistych wibracji w padzie), druga rzecz to różne opory triggerów w zależności od gry i broni która używasz, to jest genialne. Głośnik to już dla mnie norma bo na PS4 był, anyway to świetny
  • Odpowiedz
@liter_wody: true dat! Jako posiadacz xsx zazdraszam bardzo dual sense. Fakt, że dużo w tej sprawie mają devowie i równie dobrze gietka może mieć identyczne wibracje na ps5 czy xsx, ale wystarczy popatrzeć na gry 1st party, aby zobaczyć jakie to daje możliwości ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdzieś mi mignął news już robi ankiety czy taki ficzer by się przydał więc kto wie ( ͡º ͜
  • Odpowiedz
Większość ludzi twierdząca ze pad od xboxa lepszy po prostu mieli pierwsza konsole 360. A psone to chyba nigdy na oczy nie widzieli i po prostu wygrywa u nich przyzwyczajenie.
  • Odpowiedz
Dodaj jeszcze głośnik, mikrofon, touchpad, adaptacyjne triggery. Światełko zmieniające się od sytuacji.
  • Odpowiedz
Rozłożenie analogów przestaje mieć znaczenie po 5 sekundach grania


@Kiedys_Mialem_Fejm: jako ktoś kto nigdy nie miał konsoli z analogami to mogę powiedzieć że rozłożenie analogów w padzie z psa absolutnie łamie mi mózg, xboxowy jest zdecydowanie bardziej wygodny
  • Odpowiedz