Wpis z mikrobloga

Sytuacja, która mnie spotkała jest z gatunku kuriozalnych. #ztm ma swoje zalety, jak i wady - nie zawsze jest kolorowo, a ludzie bywają kłopotliwi. Jestem z gatunku osób raczej życzliwych - staram się ustępować miejsca zarówno seniorom, jak i (przede wszystkim) osobom chorym, kobietom w ciąży. Problem w tym, że rzadko gdzie spotykam tak mało życzliwą grupę osób w swoją stronę jak właśnie seniorzy. Żadnego dziękuję, przepraszam...za to często nieuzasadniona roszczeniowość i krzywe spojrzenia. Ogólnie wywalone, ale trochę przykre, że główni krzewiciele kultury tak mało jej mają. Ostatnio jechałem w mało zatłoczonym tramwaju - było akurat wolne miejsce, a nad nim stała baba (nie mylić z babcia i staruszka). Czekam tak minuta, dwie...nie siada - więc skoro jest wolne, to idę tam. I się zaczęło - jakieś dziwne pokazowe kiwanie głową. Nie wiedziałem o co chodzi więc olałem. Chwilę później przyszła inna i zapytałem, czy chciałaby usiąść. Naskoczyła na mnie, że nie powinienem był pytać, tylko już dawno zwolnić i wraz z drugą zaczęła głosić morały (pomimo, że ustąpiłem dla świętego spokoju). Druga zaś nadal nie była zainteresowana siedzeniem i po długiej tyradzie delikatnie zwróciłem jej na to uwagę. Na co ona UWAGA - że nawet jakby się zdecydowała usiąść to po tym jak ja usiadłem nie miała już gdzie. Czaicie? XD Stała kilka minut przy wolnym miejscu bez chęci siadania, skorzystał ktoś inny i o to się spruła - bo jaśniepani może by się zachciało później. Pies ogrodnika. Darzę ogromnym szacunkiem seniorów, ale to było dla mnie naprawdę przegięcie i takiej odpowiedzi się nie spodziewałem.

Często też jest tak, że siedzę frontem, ktoś stoi za mną (tak, że nie mam prawa widzieć) i mnie szarpie za ramię i jak do kolegi na Ty i z wrogością w głosie, że mam ustąpić. No sorry, oczu dookoła głowy nie mam, zdecydowanie nie jestem z tych, którzy udają, że nie widzą. Wiem natomiast, że nigdy nie zdarzyło mi się nie ustąpić jak ktoś poprosił, albo widziałem sam potrzebującą osobę. Ta sama sytuacja mogła mieć pozytywny wydźwięk - wystarczyło normalnie jak człowiek kulturalnie zapytać. Po takich sytuacjach to chyba przestanę reagować na takie chamskie zaczepki, bo więcej problemu niż pożytku.

#warszawa #gownowpis #zalesie #starebaby #komunikacjamiejska #baby #mohery #autobusy #spoleczesntwo #polska
  • 3
@GoddamnElectric gdzieś w lutym tego roku to było, jadę tramwajem, a do mnie emerytka, że chce tu usiąść, ustąpiłem jej, patrzę że wokół mnie jest mnóstwo miejsc wolnych, mówię jej, po co musiałem wstawać, skoro mogła pani zająć inne miejsce, bo chciała koniecznie tam. Kurtyna. I to jeszcze zdecydowanie niemiłym tonem tak gadała. Eh. (°°