Wpis z mikrobloga

Wszystkiego najlepszego z okazji pierwszego dnia możliwości składania wniosków o wakacje kredytowe, czyli niespodziewanego skoku dochodu rozporządzalnego i wielkiej pompy dodatkowej kasy w gospodarkę w stanie galupującej inflacji. Na pewno będzie dobrze.

A jeszcze na jesieni posypiemy dodatkiem węglowym, tak dla pewności. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #kredythipoteczny #ekonomia #gospodarka #wkpinvestments
  • 41
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: ok, nigdy nie patrzyłem na to ile bank ma pieniędzy w kategoriach inflacji. nie wydaje mi się, że ma to istotny wpływ, szczególnie kiedy akcja kredytowa została wykastrowana. no i na pewno to jest pryszcz przy ludziach, którzy przeznaczą hajs z wakacji na gofry w sopocie
  • Odpowiedz
@powodzenia: liczy się tylko zwracany kapitał. Odsetki zostają w obiegu.
Ma ogromny wpływ, ba bank może udzielać dalszych pożyczek z powietrza. Raptem 5% musi trafiać na rezerwę obowiązkową. Resztę puszcza obieg i ten proces się zapętla.
Na to są specjalne wskaźniki, które pozwalają kontrolować ilość wypuszczanego pieniądza.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@mickpl:
Nie, oddasz mi z wszystkimi należnymi odstetkami miesiąc później niż powinieneś. Jestem stratny maksymalnie o tyle o ile inflacja zjadła wartość części odsetkowej przez ten jeden miesiąc opóźnienia. Przestańcie #!$%@?ć że wakacje kredytowe to umorzenie kredytu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
pieniądze przeznaczam na nadpłatę


@jajcek: na pewno ludzie, których stopy procentowe wzięły z zaskoczenia i uważają, że wysłanie do banku wniosku w którym przyznajesz że masz problem ze spłatą kredytu zgodnie z umówionym harmonogramem to dobry pomysł, ci ludzie wydadzą pieniądze na nadpłatę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mickpl: Mielno? To dla tych z małymi kredytami... Ja tam spadam do Grecji na 2 tygodnie, pójdzie 10k i jeszcze zostanie 20k z tych wakacji to sobie wykończenie mieszkania ulepszę xD
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny: i tu się po części mylisz. Rację masz w tym że wakacje nie są umorzeniem kredytu. Jednak nadpłacając kapitał w konsekwencji zapłacisz dużo mniej.

Kredyt hipoteczny bierzesz na x lat z oprocentowaniem rocznym. te prawie dwukrotne wzrosty rat kredytowych przy kilkupunktowych wzrostach stopy są dlatego że działa tutaj procent składany. Dlatego też jeśli nie przepierdzielisz pieniędzy z wakacji tylko nadpłacisz kapitał to w kolejnych miesiącach odsetki będziesz miał liczone od
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@shooter85:

Jednak nadpłacając kapitał w konsekwencji zapłacisz dużo mniej


....Ale dyskusja zaczęła się od komentarza że NA PEWNO większość ludzi nie nadplaci tylko przewali tą kasę. Wtedy banki są minimalnie stratne na całej operacji.

Dobrze wiem że nadpłata umożliwia zyskanie bardzo dużo.
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny: odniosłem się do Twojego ostatniego wpisu nt "Jestem stratny maksymalnie o tyle o ile inflacja zjadła wartość części odsetkowej przez ten jeden miesiąc opóźnienia. Przestańcie #!$%@?ć że wakacje kredytowe to umorzenie kredytu"

Co do samego sedna które OP poruszył to też uważam że ludzie przejedzą te pieniądze.
Wiedza ekonomiczna w kraju jest żadna.
Z drugiej strony rząd wakacji nie wprowadza dlatego zeby ludzie nadpłacili kapitał tylko z założenia by im
  • Odpowiedz
  • 2
@powodzenia ja np chce nadpłacać więcej niz miałbym dawać na rate bo to czysta przyjemność zredukować kapitał ( ͡º ͜ʖ͡º) w te łącznie 8 miesięcy spłacę kapitał który bym spłacał przez 3-4 lata z takimi stopami
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mickpl: @jajcek: @powodzenia: co prawda nie śledzę tej szopki z wakacjami i wiedzy też dużej nie mam ale w końcu to wykop więc się wypowiem jako ekspert( ͡° ͜ʖ ͡°) co miesiąc Polacy na ratę kh przeznaczają w sumie x złotych. Jeśli wszyscy skorzystają z wakacji to ta kwota będzie do dyspozycji ludzi. Mogą to przeznaczyć na nadpłatę lub konsumpcję. Jeśli wszyscy nadplaca to teoretycznie
  • Odpowiedz
Jeżeli pieniądze przeznaczam na nadpłatę to przeciwdziałam inflacji. Czyli, REALNIE przykładam się do poprawy sytuacji ekonomicznej naszej gospodarki i reszty ludzi, w przeciwieństwie do innych osób narzekających na wykopie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)


@jajcek: no chyba żartujesz... p0laki cebulaki mając wakacje kredytowe pojadą nad morze i będą kupować gofry za 50zł
  • Odpowiedz
ale przeciętny nosacz nie oprze się pierwotnym instynktom i przewali na gofry w Mielnie, bo wakacje


@mickpl: No przecież dlatego ta funkcja została nazwana "WAKACJE kredytowe" a nie żadne "NADPŁATY kredytowe" albo "RIGCZ kredytowy" tylko właśnie WAKACJE ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mickpl: dziekuje, te rzadowe wakacje kredytowe to jedyna rzecz, ktora wykorzystam jako 'cos od panstwa'.
Oczywiście wszystko zaoszczedze, a kazdy dodatkowy grosz wrzucam we wczesnieksza splate kredytu. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że nie bralem pod kurek, a dokladnie wszystko przekalkulowalem. Jesli wszystko pojdzie dobrze dzieki wakajkom splacam polowe kredytu. Drugie pol zrobie na spokojnie w dwa lata. :)
  • Odpowiedz
Jesli wszystko pojdzie dobrze dzieki wakajkom splacam polowe kredytu


@Pukpukciuchcia: To ile wziąłeś tego kredytu? Ja sobie policzyłem że przy nadpłacie dokładnie taką samą kwotą jaką bym płacić ratę kapitałowo-odsetkową x8, skrócę sobie okres kredytowania o 19 miesięcy. No chyba że na każdą ratę niezapłaconą przez wakacje kredytowe zamierzasz nadpłacać x10.
  • Odpowiedz
@bear2112: Co wy wszyscy macie z twierdzeniem że skrócenie okresu kredytowanie jest bardziej korzystne niż zmniejszenie raty.

Nie - jeżeli do banku będziesz co miesiąc wpłacać tyle samo, to w obu przypadkach korzyść będzie taka sama. Pisząc "wpłacać tyle samo" mam na myśli zwiększanie kwoty nadpłaty systematycznie o taką kwotę, o jaką spadła nam rata przez nadpłatę. Obrazowo, masz 50k na nadpłatę:

a - masz ratę 2000 zł, 400 zł kapitał,
  • Odpowiedz