Wpis z mikrobloga

Jak już widzisz że nie wyhamujesz to nie hamuj tylko omijaj. Tu miejsca było na taki manewr jak w większości wypadków które widzę na yt. Ale żeby pozbyć się odruchu hamowania do samego końca to trzeba trochę ćwiczeń na torze najlepiej motocrossowym bo tam gleba mniej boli a trochę ich będzie....
  • Odpowiedz
miałem taką samą sytuacje, zawsze wina tego co jedzie za, pojazd za ma zachować ostrożność i odległość, gość na skuterze mógł skręcać na podwójnej ciągłej nawet nie sygnalizując kierunkowskazem
  • Odpowiedz
@krzysiekka90: Ok, skuterzysta z tym niezapiętym kaskiem to przegiął, ale przesadzasz z tym odbiciem w prawo. Druga sprawa, że nie ma przepisu mówiącego o jechaniu środkiem gdy chcesz skręcić w lewo. Dla auta, które jechało za skuterem kierunkowskaz był jak najbardziej widoczny i prawidłowo wcześniej włączony.
Motocyklista nie miał prawa wyprzedzać w tym miejscu. Tam jest skrzyżowanie i jeżeli przed nim wykonujesz manewr wyprzedzania to jesteś potencjalnym mordercą.
Nie zastanawiaj się
  • Odpowiedz
@Eco999: Ja mam oddać prawko XD? Niby czemu? Czy ja powiedziałem, że wyprzedzam w ten sposób i jest to bezpieczne? Wręcz przeciwnie. Poza tym przepisy to jedno - na cmentarzach wielu jest tych którzy mieli pierwszeństwo, a uniknęliby wypadku dzięki stosowaniu zasady ograniczonego zaufania i odrobinie uwagi.
  • Odpowiedz
@Eco999: I lepiej Ty oddaj prawko, skoro nie znasz podstawowych zasad ruchu drogowego: Art. 22. 1. Kierujący pojazdem może zmienić kierunek jazdy lub zajmowany pas ruchu tylko z zachowaniem szczególnej ostrożności.

2. Kierujący pojazdem jest obowiązany zbliżyć się:

1) do prawej krawędzi jezdni - jeżeli zamierza skręcić w prawo;

2) do środka jezdni lub na jezdni o ruchu jednokierunkowym do lewej jej krawędzi - jeżeli zamierza skręcić w lewo.
  • Odpowiedz
Motocyklista nie miał prawa wyprzedzać w tym miejscu. Tam jest skrzyżowanie


@Eco999: po czym poznajesz, że tam jest skrzyżowanie i co oznacza ta linia przerywana? Skrzyżowanie jest dalej, jakby nie mógł tam wyprzedzać to by była linia ciągła
  • Odpowiedz
na cmentarzach wielu jest tych którzy mieli pierwszeństwo, a uniknęliby wypadku dzięki stosowaniu zasady ograniczonego zaufania i odrobinie uwagi.


@krzysiekka90: A masz statystyki ilu na cmentarzach jest tych co prawa nie przestrzegali, czy będziesz rzucał frazesami wujka Staszka?

2) do środka jezdni lub na jezdni o ruchu jednokierunkowym do lewej jej krawędzi - jeżeli zamierza skręcić w lewo.


Zgadza się, ale to nie oznadza jazdy środkiem. On się zbliżył powoli, zderzyli
  • Odpowiedz
@gracjan-rozenek: Gość raczej nie ma prawka, skoro nie odróżnia wjazdu na parking od skrzyżowania i znaczenia linii ciągłej i przerywanej. I jeszcze twierdzi że nie masz obowiązku zbliżyć się do środka jedni jak skręcasz w lewo XD. To właśnie tacy ludzie odwalają później dziwne manewry na drodze.
  • Odpowiedz
@gracjan-rozenek: Po prawej jest wjazd do strefy, normalna droga publiczna tuż przed zjazdem na lewo na komisariat w kierynku którego chciał zjechać skuter. Obok stoi już znak drogi z pierwszeństwem co zwiastuje kolejne drogi boczne. Osobiście powstrzymałbym się z wyprzedzaniem.

1 ust. 1 pkt 1, wylot drogi publicznej w strefie zamieszkania na inną drogę publiczną stanowi skrzyżowanie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
o czym Wy piszecie? to jest główna ulica w mieścinie (DK55) gość wyprzedza busa na przerywanej linii, nic nie jedzie z naprzeciwka, ogólnie ruch niewielki, nie ma skrzyżowań, tylko wyjazdy z parkingów/sklepów, po lewej wyjazd z parkingu, prędkości nie potrafię ocenić ale raczej też nie przekroczył... koleś na kiblu nie popatrzył w lusterko, tylko skręcił w lewo ze środka pasa i bez sygnalizacji, gdzie tu wina kolesia na moto?

@old_lolek: w
  • Odpowiedz