Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, jestem z siebie dumna ()

Ostatnio realizowałam receptę na lek dla dziecka i tak na pierwszy rzut oka nie bardzo pasował mi dobór preparatu. Sprawdziłam w ChPL i faktycznie był on zarejestrowany do stosowania u dorosłych. Zadzwoniłam do przychodni, akurat była ta lekarka, która wystawiła receptę, więc zapytałam czy na pewno to miało być na recepcie. Pani odpowiedziała, że się pomyliła (zdarza się nawet najlepszym) i miało być przepisane coś innego, podziękowała za telefon i spytała czy wystawić nam nową receptę.

Pamiętajcie, że farmaceuta to ostatnia osoba, która może wyłapać lekową pomyłkę!


#dwafartuchywaptece #farmacja #medycyna #zdrowie #lekarz
dwa_fartuchy - Słuchajcie, jestem z siebie dumna (。◕‿‿◕。)

Ostatnio realizowałam re...

źródło: comment_1659209502OtQafkYO8SbaCgLWBbZeH3.jpg

Pobierz
  • 207
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: Kiedyś poszedłem do apteki po leczeniu 8, znieczulenie przestało działać i chciałem kupić paracetamol i coś na opuchliznę po zastrzyku ze znieczuleniem. Farmaceuta mnie #!$%@?ł, że nie potrzebuje niczego na opuchliznę (wyglądałem jak chomik 5 dni) i jeszcze się ze mnie śmiał czy mam 5 lat, że chce brać paracetamol xD
  • Odpowiedz
Droga Mirabelko z apteki - poleć jakieś preparaty przeciw bólowe.

No i co myślisz o Pyralginie ?


@J_A_N: chociaż napisz co to za ból xD

Ibuprofen jest zajebisty, no-spa jest zajebista.
Oba są zajebiste na ból, ale wcale się nie pokrywa zastosowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jeszcze się ze mnie śmiał czy mam 5 lat, że chce brać paracetamol xD


@fesaczi: #!$%@?, ja brałem ostatnio 50szt Ibuprom+ 50 sxtuk paracetamol i wszystko z uśmiechem, bo brałem na zapas xD
Niestety bycie końcówką do klienta to zawsze najgorsza fucha. Pewnie go ktoś #!$%@?ł,a u ciebie wyczuł slabszego osobnika żeby odreagować.

  • Odpowiedz
Jestem w szoku ze podziękowała. Najczęściej, zlawszcza ci młodzi, nie przyznają się do błędu i jeszcze się oburzaja, że mamy czelność podważać ich decyzję. Niestety u mnie takich mamy lekarzy
  • Odpowiedz