Wpis z mikrobloga

@nagly_atak_faszyzmu: jogurt naturalny gęsty, kilka łyżek majonezu, najlpiej samodzielnie zrobionego - jest to bajecznie proste, do tego twarożek, coś jak twarożek grani, daje fajną konsystencje i smaczek, oczywiście czosnek, sól (ja czasem używam również glutaminianu sodu czyli soli na sterydach) pieprz, ziołowe przyprawy, oregano i lubczyk bardzo pasuje, bazylia też spoko, CUKIER - koniecznie i na koniec oczywiście element kwasowy więc może być to cytryna, limonka lub jakiś dobry ocet np
@Zortillo: nie próbowałem tego więc nie wiem jak smakuje, ale tak tylko dorzucę info że jogurt jest tłusty (ofc oliwa może dodać dużo smaku) i jogurt też jest kwaśny (ale znowu cytryna może to podbić). Z tego powodu dodaje się cukier do sosu, bo trzeba zrównoważyć kwas jogurtu, tak samo jak do pomidorówki równoważymy kwas pomidorów
@nagly_atak_faszyzmu: 1/3 startego ogórka - posolić i poczekać aż trochę wody wycieknie, później tą miazgę zgnieść i odlać wodę, 4 ząbki czosnku zgnieść, 3 łyżki majonezu, 1 mały pojemnik jogurtu naturalnego, pieprz, oregano (lub bazylia co kto woli). Dokładnie wymieszać i odstawić do lodówki na 2-3 godziny żeby nabrał "mocy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)