Wpis z mikrobloga

@yuio: jak policzylem, 10k skraca okres mi 20 miesiecy

jak splace 320 miesiecy / 20 miesiecy za 10k gotowy to zeby splacic 320 miesiecy musze wydac 160 000 xD
@yuio: ale wiesz że im mniej kapitału do spłaty, tym więcej trzeba nadplacić, żeby znacząco skrócić okres kredytowania? To nie działa liniowo, na początku masz w racie powiedzmy tylko 500 zł kapitału, dlatego jak nadplacisz 2000 zł to Ci ucieknie 4 miesiące spłaty (w przybliżeniu oczywiście), pod koniec kredytu jak masz odwrócone proporcje i masz 500 odsetek, a 2000 kapitału, to już musisz wydać 8000 zł, żeby o te 4 miesiące
@foobarek:

wpisuje 10k = 20miesiecy
20k = 40 miesiecy
50k = 100 miesiecy

jak dla mnie liniowo to leci i tak do wyzerowania rat. Mam do zrobienia 320 rat ogolnie, jak wpisze 160k to mam zmniejszenie o 320 miesiecy i co dalej xD jak to splace??
@Ikjam1367 ale zmniejszając ratę można nadal dobrowolnie płacić większą (taką jaka była przed zmniejszeniem). W efekcie też skróci Ci się okres i wychodzi finansowo DOKŁADNIE NA TO SAMO z tą różnicą ze płacisz te ratę o takiej wysokości dobrowolnie a nie pod przymusem.
@luc4s a jeszcze jak się wykłócać będą bo przecież kalkulator pokazał... XD
Albo burzą sie ze bank łatwo pozwala obniżyć ratę ale do skrócenia okresu już chce aneksów do umowy itd.