Wpis z mikrobloga

Ja mam poważne pytanie do Was xD
Chciałbym wiedzieć od znawców na wykopie, czy dokonałem tutaj wykroczenia. Nikt mnie nie zatrzymał ani nic, ale jestem młodym kierowcą i chcę się doskonalić w każdym aspekcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wyprzedziłem tu na pasach? Jechałem na tempomacie i skupiłem się na tym zatrzymywanym z naprzeciwka samochodzie i policjancie, który chciał przejść obok pasów i nie zauważyłem samochodu obok, który hamuje, ponieważ widzi policjanta
#polskiedrogi #prawojazdy
Dawo9889 - Ja mam poważne pytanie do Was xD
Chciałbym wiedzieć od znawców na wykopie...
  • 157
samochód hamuje to powinieneś ostro dać po heblach bo w 99% przypadków ktoś już właśnie wchodzi na przejście a Ty tego nie widzisz.


@Mithrindil: Albo będzie skręcał, bo skrzyżowanie = przejścia albo hamuje bo tak mu się chce.
@Dawo9889: Jeżeli zahamowałeś bez powodu i jest np film z kamery to może policjant Cie ukarać za nieuzasadnione zatrzymanie i próbować robić współwinę. Natomiast zawsze możesz się bronić że wydawało Ci się że wyskoczył pies / dziecko albo że zaczęła Ci piszczeć jakaś czerwona kontrolka i spanikowałeś. Ale to śliskie już jest.

Generalna zasada jest taks że to jadący z tylu ma obowiązek zachowania odległości pozwalającej na zatrzymanie pojazdu, nawet jak
@dashcambandit: Ja rozumiem, że jak jadę lewym pasem to nie wyprzedzam, ale tu jadę spokojnie prawym pasem, upewniłem się, że w okolicy przejścia nikogo nie ma, wiec patrzę przed siebie, bo tam pojawia się potencjalne zagrożenie. Trochę niepoważne jest to, że ja muszę patrzeć na samochód obok, bo on sobie może nagle zahamować, ponieważ boi się pana policjanta ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wiem, że tu jest moja
@CREATE_USER: To nie zmienia faktu że prawo jest bardzo dobre. Osobiście nie widzę problemu z przejściami że jest ich za dużo. Co jest złego w przejściu na filmie? Że jest na dwupasmówce? Dobrze oznakowane, zapewne wcześniej było ograniczenie do 70. Lepsze takie niż światła i stanie w polu na czerwonym gdzie nikogo nie ma albo wywalanie hajsu na kładki które są koszmarnie brzydkie i niewygodne dla pieszych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dawo9889:

To ten, który cały czas gada o niewyprzedzaniu na pasach a później sam wjeżdża na pasy, gdy babka z dzieckiem chciała przejść?

I co, wg ciebie pokazane przykłady, gdzie policja zatrzymuje za wyprzedzanie przed przejściem są nieważne?

Czy może stosujesz mechanizm wyparcia, żeby nie przyjąć do wiadomości, że ty również zrobiłeś źle?

Człowieku, to jest jedno z najbardziej niebezpiecznych wykroczeń. Zamiast kombinować to po prostu przyjmij to do wiadomości. I
@Mithrindil: Na tym przejściu każdy pieszy, którego widzę to przebiega przez te pasy, ponieważ się po prostu boi. Nie wiem czy jest ono w takim razie dla nich bezpieczne ¯\_(ツ)_/¯

Lepsze takie niż światła i stanie w polu na czerwonym gdzie nikogo nie ma

Ale wiesz, że istnieją światła, które świecą ciągle na zielono i gdy pojawia się pieszy to zapala się od razu czerwone. Ale no to pewnie też drogie
@TM6XUlgvbz5kxzqnzYZF: Tez tak uważałem do wybuchu pandemii. Wtedy wszystkie te przyciski wyłączyli a swiatla działały w trybie automatycznym. Do dzisiaj w wielu miejscach przyciski nie zostały włączone z powrotem i nadal stoi się w szczerym polu.