Wpis z mikrobloga

Niedawno zostałem #programista25k (na fakturze, brutto), po początkowym entuzjazmie i solidnej pracy w nowym miejscu zaczynam kombinować jak tutaj najmniej zrobić w pracy, i to bez większego strachu że zostanę zwolniony, większość ekipy pracuje powoli(ale dostarcza rzeczy, z dwutygodniowym poślizgiem ale dostarcza ;)), tylko jeden pracownik w sumie ciągnie projekt.

Jak pomyślę że 6 lat temu, na początku swojej kariery zarabiałem 2.5k netto i jadłem jak najszybciej obiad bo deadliny goniły to po prostu nie mogę uwierzyć że tyle zarabiam a tak mało robię.

Tutaj specjalne podziękowanie dla covida, praca zdalna dla klienta zagranicznego to jest to czego mi brakowało w życiu ;)

#programista15k
  • 16
@Przypadkowy: zgadza się, jest, źle się z tym czuję, tylko że cały zespół tak pracuje, raczej nie chcę zostać tym złym przez którego podniosły się wymagania wobec pracownika.

Projekt ma 5 lat(a firma ma prawie 30 lat) więc tutaj raczej taka jest kultura pracy.

I aby nie było, są momenty gdzie przez kilka dni pod rząd muszę popracować solidnie, przez 6 godzin dziennie(to raczej normalny czas pracy, wliczając różne przerwy), ale