Wpis z mikrobloga

Kilka spostrzeżeń odnośnie serialu Sandman który ostatnio wyszedł na Netflix Czyli Rasizm Panie.
Ciekawe czy ktoś ma podobne spostrzeżenia ?
Odnośnie całości serialu to bardzo fajne efekty specjalne, znakomicie zagrana główna rola tak samo jak rola Koryntczyka.
Im dalej w las tym więcej woke lewackich wstawek, do tego drewniane postać aktorki ostatniego rozdziału przez którą kilka ostatnich odcinków ciężko się ogląda.
Dobra teraz ciekawostki z zakresu co tu się odjaniepawliło, które mogą zawierać delikatne spojlery.
Oczywiście gdzie się dało, męskie postacie zostały zamienione na kobiece, a białe na czarne. Żeby było ciekawie zastosowano do tego pewien klucz.
Czarne postacie były w fabule kreowane na dobre. Początek serialu, wszystkie czarne postacie jakie widzimy są służącymi, tak jakby ktoś chciał wywołać efekt gdzie widz uzna je za ludzkie, opiekuńcze, lojalne, dobre i pokrzywdzone. Później narracja idzie dalej tym samym tonem i każdej czarnej fabularnej postaci do ostatnich scen filmu można przypisać takie właśnie cechy.
Co ciekawe białe męskie złe postacie zostały fabularnie nie zmienione i tak jeżeli pojawia się biały mężczyzna to jeżeli ktoś nie czytał komiksu to przyzwyczai się, że coś z nim będzie nie tak. Najbardziej to widać, w końcówce filmu tu SPOILER gdzie, na zjeździe seryjnych morderców 98% postaci jakie widzimy w tym wszystkie główne są białe. Najlepiej to widać kiedy kamera przejeżdża pomiędzy rzędami krzeseł na których siedzą ci oto różnorakiej maści zwyrodnialcy i akurat jedna z chyba dwóch postaci z czarnym kolorem skóry która się tam znajduje jest wyblurowana, żeby zachować głębie ujęcia. Pedofilem oczywiście był otyły biały mężczyzna, ale też nie zapomniano o "Incelu" ! oczywiście białym młodym chłopaku który ma swój monolog nienawiści !

Jeżeli chodzi o kobiety to totalna chała. Oczywiście chyba każda biała kobieta jest podświadomie lesbijką albo bi, ma bogatą osobowość i jest czuła albo pewna siebie albo oba. Johna Constantine zmieniono na Konstancję która to jest już stworzoną w tym świecie postacią ale według kanonu żyła chyba, ze sto lat wcześniej, to nic bo wcześniej w czasie też nie spotkamy Johna Constatnine który zamienił się z nią miejscami, a jej chyba babcie XD

Jeżeli chodzi o pary to wszystkie pary fabularne w filmie poza dowoma ( z czego jedną widzimy przez kilka sekund) są międzyrasowe w tym samym schemacie, biała kobieta czarny mężczyzna. Jest jedna para biała kobieta biały mężczyzna, ale mają czarne dziecko. A jedyna biała heteroseksualna para jest pokazana prześmiewczo jako parodia.
( przypomniało mi się jest jeszcze trzecia biała para hetero przetrzymują dzieciaka w piwnicy ze szczurami ).

W sumie seksualność białych mężczyzn jest pokazana tak, że albo są to homoseksualiści, zwyrodnialcy, kobieciarze albo pedofile.

Na koniec SPOILER - Lucyfer czyli Szatan tak oto pisze o nim w biblii

Nienagannym byłeś w postępowaniu swoim od dnia, gdy zostałeś stworzony, aż dotąd, gdy odkryto u ciebie niegodziwość. Przy rozległym swoim handlu napełniłeś swoje wnętrze gwałtem i zgrzeszyłeś. Wtedy to wypędziłem cię z góry Bożej, a cherub, który bronił wstępu, wygubił cię spośród kamieni ognistych. Twoje serce było wyniosłe z powodu twojej piękności. Zniweczyłeś swoją mądrość skutkiem swojej świetności. Zrzuciłem cię na ziemię; postawiłem cię przed królami, aby się z ciebie naigrawali.

Księga Ezechiela 28:13–17

Czyli ktoś kto pewnie poczuł, że jest tak doskonały, że mu odwaliło i trafił na wysypisko czyli do piekła został zagrany przez starą Halyne która wygląda jak by miała jakieś problemy psychiczne niż ktoś kto jest pyszny, na wszystkich patrzy z góry i jest inteligentny. A z Pożądania zrobiono niebinarnego transwestyte z zaimkami. A wtórowała mu ciałopozytywna Rozpacz która chyba jedyne co robi z rozpaczy to się obżera.

Ciekawe jeszcze było usłyszeć jak to kobieta w 19 wieku mówi do mężczyzny o seksizmie.

Ale polecam serial do czasu, aż ktoś uzna, że nie da rady oglądać, a naprawdę im dalej tym gorzej i mógł by to być serial wybitny ,a zostaje średniak. Do tego jeżeli ktoś się chce zainteresować komiksem to https://viewcomics.me/comic/the-sandman-1989 są chyba wszystkie odcinki po angielsku.

#seriale #bekazlewactwa #tworczoscwlasna #netflix #rasizm #film
Pobierz rifraw - Kilka spostrzeżeń odnośnie serialu Sandman który ostatnio wyszedł na Netflix...
źródło: comment_1660142248d3hxEc26eutzCeTG0aVn6O.jpg
  • 9
@rifraw: Jest to jeden z najbardziej wypchanych po brzegi "mniejszościami seksualnymi" seriali... Jeśli postać nie jest homoseksualna otwarcie - to gra ją znany homoseksualista. Nie czepiam się o pokazanie "white trash" dokładnie takim jakimi są - ale totalny brak jakichkolwiek pozytywnych postaci o tradycyjnych wartościach, czy żyjących w "tradycyjnym" modelu rodziny to otwarta kpina.
Aktorsko ta seria to prawdziwa kolejka górska. Od roli naprawdę dobrze zagranych - po totalne drewno.
Ale polecam serial do czasu, aż ktoś uzna, że nie da rady oglądać, a naprawdę im dalej tym gorzej


@rifraw: Dotrwałem mniej więcej do końca pierwszego odcinka i porzuciłem. Myślałem, że gorzej już nie może być ale mówisz, że jest jak u Hitchcox zaczyna się od międzyrasowych homoseksualnych związków w realiach XIX Anglii a potem ilość przykładów woke culture rośnie i rośnie :-)