Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Polecacie jakiś prosty sposób na w miarę pewne inwestowanie? Nie jestem fanem lokat ale jakieś fajne inwestowanie by się przydało. Tak bym wpłacał tylko hajs np 500 zł miesięcznie czy coś takiego i tyle. Nie chcę więcej się tym zajmować. Mam konto w mBanku. Może tam pobawić się w konto inwestycyjne?
#pytanie #inwestycje
  • 33
  • Odpowiedz
@Simfecstio: Oszczędzać/inwestować jak najbardziej. Ale nie liczyć na to ze ktoś to zrobi za ciebie. Za to każdy chętnie przytuli twoją kasę. Niestety, jedyna droga to własna wiedza.
  • Odpowiedz
@Simfecstio: jak premier. EDO - dziesięciolatki indeksowane inflacją. Trzymane powyżej 2 lat są lepsze niż wiele innych bezbsługowych inwestycji. Wybranie wcześniej wcale nie takie drogie i możesz dokupywać nawet po 100 zł.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kukki taaa kupione przed patchami z nadzieją, że odbije o 15-20% żeby szybko sprzedać. Teraz czekam na początek hype na W4.

W taki sposób ze "spekulanta" zostałem inwestorem długoterminowym xd
  • Odpowiedz
@Simfecstio:
Wbrew powszechnej opinii (wyrażanej nawet przez niektórych powyżej) nie musisz w dzisiejszych czasach znać się na analizie, raportach itd. by inwestować PASYWNIE w giełdę. Kupujesz ETF (taki fundusz tylko automatyczny, więc tańszy niż te bankowe gdzie prowizje żżerają dużą część zysku) na akcje całego świata. Nie potrzeba wiele wiedzy - w wersji minimum czytasz kilka godzin na start o co chodzi, a potem tylko 10 minut miesięcznie by dokładać przez
  • Odpowiedz