Wpis z mikrobloga

  • 132
Pytanie do rodziców. Od jakiego wieku zostawiacie dziecko same w domu? Ostatnio mój 12 letni syn zostało sam na 8 godzin i usłyszałem od znajomej, że powinni nam dziecko odebrać. I już nie wiem czy to ona jest #!$%@? czy ja. Na 10-15 minut to nawet mój mlodszy 5 latek zostanie, a ona twierdzi, że to niedopuszczalne.
#pytanie #rodzicielstwo
  • 119
  • Odpowiedz
@kiszczak: Mój syn ma stanowczo za mało lat by zostać samemu, ale ja jako 11 latek zacząłem zostawać sam po powrocie ze szkoły, aż do momentu powrotu rodziców z pracy. To wszystko zależy od dzieciaka.
  • Odpowiedz
@kiszczak: Aktualnie prawo stanowi że dziecko bodajże do lat 12/13 nie należy zostawiać bez opieki. Inna sprawa na ile to jest sensowne. Ja w tym wieku ad hoc opiekowałem się młodszym rodzeństwem do czasu powrotu któregoś z rodziców.
  • Odpowiedz
@kiszczak: dobrze, przyzwyczajaj dziecko do tego, że to normalne, że rodzice też mają swoje życie, swoje obowiązki, muszą czasem wyjść, coś załatwić. Jak dziecko zostanie czasem samo to też je uczy odpowiedzialności. To też oznaka zaufania rodzica do dziecka, że nie odwali nic głupiego. Jeżeli dziecko będzie się zachowywało właściwie bez nadzoru rodzica przez krótszy czas, to można będzie to będzie można mu ten czas wydłużać. I oczywiście moim zdaniem dobrze
  • Odpowiedz
Teraz chyba za zostawienia dziecka tak młodego bez opieki grozi więzienie.


@Positano1: taa...od razu 10 lat lagrow. Ludzie, wyluzujcie troche. To nie jest tak, ze nie mozna zostawiac dziecka ponizej 12 roku zycia bez opieki, tylko, ze w razie gdyby mu sie cos stalo, lub by cos nawywijal, to wtedy jestescie pociagnieci do odpowiedzialnosci. Ale biorac pod uwage jak bardzo nieudolne sa nasze sluzby (policja, sady, opieka spoleczna), to na 99%
  • Odpowiedz
@kiszczak: jak mieszkasz na 11 piętrze to może lepiej nie zostawiać znając pomysły dzieci. A 12 latek to już ogarnia więcej niż nam się wydaje. Sprawdź lepiej jego historie przeglądarki. 8h to on się pewnie cieszył że starych nie ma :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@kiszczak: 12 lat to już prawie nastolatek, a znajoma pewnie ma dostosowany grafik w pracy do planu zajęć dziecka? No bo jak to żeby wrócił np o 13 z lekcji i musiał czekać do 17 na matkę samo w domu?
Wiem że czasy się zmieniły, ale mając 15 lat jeździłem ze znajomymi nad morze z południa Polski samemu i nie dlatego, że uciekałem tylko miałem zaufanie rodziców
  • Odpowiedz
Co #!$%@? xD rocznik 95 here, ten słynny dobry dom, od 9 albo 10 roku życia siedziałem normalnie sam na chacie w wakacje jak rodzice byli w pracy, ofc od 3 klasy sam do szkoły jeździłem
  • Odpowiedz
@kiszczak: ja zostawałem sam jak zacząłem chodzić do pierwszej klasy, 12 lat to była chyba już 6 klasa podbazy więc ona jest #!$%@?. Sam do szkoły chodziłem od 3 klasy podstawówki, sam jeździłem pociągiem do babci jak miałem z 12 lat.
  • Odpowiedz