Wpis z mikrobloga

cześć, będę w sobotę na weselu w Koninie, wracając do Warszawy w niedziele chciałbym zahaczyć jakieś fajne miejsce, zorganizować sobie jakąś atrakcje- możecie coś polecić? co warto zobaczyć na trasie Konin-Warszawa lub w okolicach Konina?

#konin #wielkopolska #poznan
  • 11
Możesz być nie wierzący, wkurzony na kościół, ale ten karykaturalny przepych jest serio warty zobaczenia


@beerman: O tak, potwierdzam. Bogactwo, przepych, pycha, chciwość, próżność. A to wszystko pod kopułą (złożoną z 38 000 romboidalnych płytek, wykonanych z aluminium i poanodowanych na złoty kolor) bazyliki za 200 000 000 zł, autorstwa polskiej architekt Barbary Bieleckiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@a__s: a to nie jest tak że budowa była z dobrowolnych wpłat? To mogli by sobie wieże Eiffla postawić jeśli na to dali dotujący.
Druga sprawa że mocno się przeliczyli, pamiętam jak tam miało być tysiące wiernych, była mowa o szybkim rozwoju tego regionu i potrzebie takiej świątyni itd. chociaż tu już wiadomo kto zawinił..
No a jak świątynia w połowie wybudowana to co zrobisz jak nic nie zrobisz? I wtedy
to nie jest tak że budowa była z dobrowolnych wpłat?


@AshtarPL: Tak, wpłaty były dobrowolne, pieniądze pochodziły od wiernych. Dodatkowo można było (a nawet nadal można) wykupić coś w stylu tabliczki pamiątkowej z nazwiskiem - ceny od 1200 do 12 000 zł, w zależności od wielkości tabliczki. Tablice wiszą na terenie świątyni. Jak najbardziej każdy ma prawo zarządzać swoimi pieniędzmi według własnych potrzeb, nie czepiam się tego. Bawi mnie jedynie fakt,
@a__s: z tym wiąże się jeszcze jedno, komuna. Ludzie przez 15-20 lat od 1990 roku mieli "fioła" na punkcie kościoła. Bywałem.czesto w Małopolsce i tam w koszyku na mszy kopiec samych setek ( ͡° ͜ʖ ͡°).
No i też coś tam w Krakowie wybudowali takiego.

Bawi mnie jedynie fakt, że to miejsce jest jakby zaprzeczeniem wszystkich tych zasad, które głosi kościół. Warto tam pojechać i o tym