Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ja #!$%@?, co za dzbany w mojej #pracbaza

#it , spora firma w Warszawie. Pracuje tutaj 4 lata, pozycja seniorska, mam pod sobą zespół, świetna firma która dużo we mnie zainwestowała. Liczna szkolenia, możliwości rozwoju, świetni ludzie, do czasu konkurencyjne stawki ale niestety tu zaczęła się stagnacja z rok temu.

podwyżki na początku roku i, pomimo moich dobrych wyników, była u mnie nędzna co zasygnalizowałem.
Później przy kolejnych spotkaniach wprost powiedziałem że odstają stawkami od konkurencji a podwyżki są dużo poniżej inflacji i rosnących kosztów życia i będę szukał czegoś nowego chyba że negocjujemy stawkę.

Odpowiedź - nie da rady, następne podwyżki w styczniu (xD)

No nic to, zacząłem szukać roboty bez ciśnienia i szybko ją znalazłem. Na podobnym stanowisku od ręki dali mi 30 procent tego co miałem. Nie żeby to była jakaś okazja - tak teraz wygląda rynek.

Żeby być fair poszedłem do menagera i sytuację przedstawiłem. Czarno na białym jaka oferta, jakie teraz są widełki i dałem im pierwszeństwo - negocjujemy czy odchodzę.
Pogadał z 'górą' i odpowiedź - damy ci 4 procent (!!) więcej tego co masz teraz i nic więcej zrobić nie możemy xD

Prowadzę ich najważniejsze projekty, trzymam w kupie cały zespół a Ci wolą szukać jakiegoś juniora (za tą stawkę) na moje stanowisko niż pryzjąć do zrozumienia że nie są konkurencyjni i sięgnąć do portfela, szególnie że przy każdym all hands mówią jak to zayebiście im idzie...

#programista15k #programowanie #praca

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6304f1194b667fab5f9fc3a2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 170
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Twoja pensja to x. Po podwyżce dostałbyś x+0.4x Firma zainwestowała y zł w Ciebie a Tobie było mało bo ktoś dawał więcej.... Masakra, zrobiłbym tak samo. Brawo! (σ ͜ʖσ)
@JuzTuKiedysBylem: wcale że to nie jest czysta kalkulacja. I wcale, że OP ma dużo racji.
Ja pracuję pomiędzy takimi pracownikami jak OP i pomiędzy "górą". Dla mnie ci pracownicy robią projekty, ja znam ich prawdziwą wartość i umiejętności.

I wiem, że często jest taka bezsensowna sytuacja jak OP opisuje.

Mamy pracowników, którzy są naprawdę wyjątkowi, szukaliśmy takiej osoby 2 lata. No i taki człowiek dostaje lepszą ofertę o 20%. Idę do
@AnonimoweMirkoWyznania tyle bełkptu że nie ma ludzi niezastąpionych a już widziałem sytuacje że pracodawca błagał pracownika by chociaz na godzinke lub dwie dziennie z rana przychodzil do starej firmy ogarniać projekt i wdrażać innych.
@yhbgrobdoivbvwamsv miliardy? Widzę że naprawdę masz chorobliwą skłonność do popadania w przesadę. Nigdzie nie pisałem, że miliardowe, tylko po prostu straty. Wytłumacz mi, dlaczego działalność gospodarcza, która z definicji jest po to, by zarabiać pieniądze, wolałaby odnieść straty? Jakkolwiek małe by nie były
@AnonimoweMirkoWyznania: cały mój zespół i wiele osób spoza niego mówi mi, że jestem niezastąpiony. A ja wiem, że gdybym odszedł nawet z dnia na dzień, to po paru tygodniach zapomnieliby o moim istnieniu.

I tak, opłaca im się zastąpić ciebie juniorem. I nie, nie będą na tym stratni tak jakbyś mógł tego oczekiwać. A z własnego doświadczenia pierwsi do krzyczenia o podwyżki byli zwykle ci, którzy niczym sobie na to nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yhbgrobdoivbvwamsv miliardy? Widzę że naprawdę masz chorobliwą skłonność do popadania w przesadę. Nigdzie nie pisałem, że miliardowe, tylko po prostu straty. Wytłumacz mi, dlaczego działalność gospodarcza, która z definicji jest po to, by zarabiać pieniądze, wolałaby odnieść straty? Jakkolwiek małe by nie były

@Brzuchol00: a ty nie rozumiesz ze to dla nich żadna strata?
Ze znakomitą większość programistów zastąpisz kimś nowym po tygodniu, podobnie jak praktycznie każdych innych ludzi.
Koles któremu
Jakby mi pracownik w argumencie podwyżki wyskoczył z inflacją to bym go wyśmiał


@damianooo8: Ale co w tym śmiesznego? Czasy się zmieniają, a stawka wynegocjowana 3 lata temu niekoniecznie wciąż jest aktualna. Nie ma powodu, by pracownik pracował za pół darmo poniżej stawki rynkowej i dokonywał wręcz regresu zawodowego - to w interesie pracodawcy o to dbać. Cały temat jest o ogromnych międzynarodowych korporacjach - zapewne tych, które co kwartał ogłaszają
@yhbgrobdoivbvwamsv: Patrzysz na problem zbyt płytko. Są w Polsce projekty bardziej skomplikowane niż kolejny sklep internetowy, czy klepanie crudów. Ja w takim robie, to nie rocket science, ale pewna nisza, ze sporym progiem wejścia, wynikającym z legacy code ( bardzo starego) i kilku innych czynników. Był taki moment w projekcie, że niemal cała wiedza skupiona była w osobie dwóch deweloperów. Ogarniali oni legacy, biegle współpracowali z klientem wewnętrznym, oraz mieli dużą