Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś kto może coś mądrego powiedzieć na temat więźby dachowej?
Potrzebuję na połowie domu podnieść widoczne jętki na max do góry, czyli ok 25 cm.
Pytałem na forum muratora ale otrzymałem info pytaj konstruktora i zgłoś do urzędu....
Pytałem konstruktora, musiałby policzyć, koszt 5000 PLN...
To na prawdę taki rocket science?
#remont #remontujzwykopem #budownictwo #budujzwykopem i może trochę #architektura
eko_zgonus - Jest tu ktoś kto może coś mądrego powiedzieć na temat więźby dachowej? 
...

źródło: comment_1661282887H93zcov1AOJ6t0QaWDBdZr.jpg

Pobierz
  • 67
@eko_zgonus: ja płaciłem za całe przeliczenie więźby 600zł w marcu. Dach dwuspadowy 160m2 11x9, jętkowo płatwiowy. Za 5k to można prawie cały projekt indywidualny małego domku kupić. Te jętki już wydają się wysoko, kąt też mały-trzeba to przeliczyć, tylko znajdź tańszego projektanta. Jaka szerokość budynku?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bad_Wolf: co do odszkodowania to na chłopski rozum, kierbud nie będzie odpowiadać za to? W sensie zmiany istotnej w projekcie i w związku z tym regres zakładu ubezpieczeń na jego polisę OC, a poszkodowany kasę i tak szybciej dostałby?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bad_Wolf: sorry, czytałem przysypiając. Przeczytałem oryginalny post OPa i nie widzę nic, że to po zakończeniu budowy już jest. OP coś dalej sugeruje? No jeśli tak, to wiadomix.

  • 0
@jarezz
@Bad_Wolf
równie dobrze na chłopski rozum dach zawalił się, jak ubezpieczyciel dojdzie, że nie miał jętek?
Mieliśmy w firmie pożar magazynu, straty na kilkadziesiąt milionów zł, ubezpieczyciel nawet nie patrzył na instrukcje bezpieczeństwa pożarowego, nie wspominając o projekcie budowlanym czy wykonawczym, na prawdę ktoś się spotkał żeby grzebali tak mocno?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@eko_zgonus: kolego ja pisałem, że kierbud odpowiada za zmiany istotne, więc i tak byś dostał hajsy z polisy. Jeśli na legalu chcesz dach przerabiać, to na ile się znam, tak poważna ingerencja w konstrukcje budynku już wzniesionego będzie wymagać zgloszenia/pozwolenia na budowę więc nadzór budowlany będzie wiedział i pociąga za sobą to wynajęcie kierbud. A jak już on będzie to on odpowiada i jeśli nie jest astronautą od rocket science i
  • 0
@jarezz na legalu to przebudowa więc pozwolenie na budowę. Chciałbym w sposób bezpieczny wzmocnić więźbę i ewentualnie przeliczyć, formalnie raczej nie chce tego ogarniać bo za dużo #!$%@? dla 7 jętek, tym bardziej jak patrzę na dachy sąsiadów, gdzie ich nie mają, tu zdjęcie drugiego sąsiada, ten ma właśnie tak podniesione jak myślę, nawet połowę mniej ma słupów... Chyba że zdobędę przeliczenie z pieczątka i spróbować zgłosić to jako remont uszkodzonej/ zgniłej,
eko_zgonus - @jarezz na legalu to przebudowa więc pozwolenie na budowę. Chciałbym w s...

źródło: comment_1661319076wcK9W22oKWOifUMqqzpzZ8.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@eko_zgonus: ja mam zboczenie zawodowe i jednak wolałbym mieć to przeliczone, wyrysowane, podpisane i o stemplowane żebym spał spokojniej.

Co do sąsiadów, to na wiosnę ściągałem typa od stanu surowego na swoją budowę. Pytam gdzie odwodnienie zrobione jest, bo ściana piję wodę i na tynku grzyb się zaczął pojawiać... Majster mówi : Panie jarezz, me żem nie robiły, bo somsiady nie mają, ja zech patrzył u nich.

Zajęło mi chwilę wytłumaczenieu,
  • 0
@Evert
@Bad_Wolf
@darek-jg
@ciasteczkowy_otwur
@KollA
@geszue
@x7aytech
@Iskaryota
@lasaghneboi
@rogihere
@MrFen
@appmstt
@jarezz
Przed chwilą gadałem jeszcze z właścicielem firmy co robiła te dachy i powiedział: spokojnie możesz te jętki zupełnie wywalić, masz dach oparty na belce i podparty słupami, nie ruszaj tylko słupów, ewentualnie możesz przesunąć i pół metra jakbyś potrzebował ale mają zostać.
Przytoczyłem cześć argumentów tu zapisanych, powiedział, że nie ma prawa nawet za 50 lat nic się ugiąć,
  • 0
@breathnoir nie szkoda, tylko gadka była bardzo jałowa i wyglądała tak, że oni mają program do więźby, wrzuca w program i program powie ok, not ok
Więcej myśleć to nie bardzo, np pomysły jakie tu były pisane to konstruktor powinien od razu rzucać, a on ooo nie za wiele się da.... no nie wiem....