Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś kto może coś mądrego powiedzieć na temat więźby dachowej?
Potrzebuję na połowie domu podnieść widoczne jętki na max do góry, czyli ok 25 cm.
Pytałem na forum muratora ale otrzymałem info pytaj konstruktora i zgłoś do urzędu....
Pytałem konstruktora, musiałby policzyć, koszt 5000 PLN...
To na prawdę taki rocket science?
#remont #remontujzwykopem #budownictwo #budujzwykopem i może trochę #architektura
eko_zgonus - Jest tu ktoś kto może coś mądrego powiedzieć na temat więźby dachowej? 
...

źródło: comment_1661282887H93zcov1AOJ6t0QaWDBdZr.jpg

Pobierz
  • 67
@eko_zgonus: Zapytaj tego konstruktora co projektował - ugięcie jest zawsze przy drewnie, tylko mogą to być 2mm, 2cm albo 20cm, pewnie za dobre słowo albo drobny grosz Ci powie, bo ma już wszystko w programie. Na początek po zepnij to łączenie belki kalenicowej bo widać że się rozjeżdża - śruby / wkręty albo jakaś obejma czy coś. Takie łączenia to się robi na słupie, ale widać że coś poszło nie tak
jeszcze się żaden nie ujawnił co by miał pomysł na to.


@eko_zgonus: Po wykopowej znajomości 1,1 k - wysyłasz mi rzut wieźby i parteru, przekrój arch i lokalizacje. Siadam do tego i w następnym tygodniu puszczam kuriera z opieczętowaną ekspertyzą wraz z ewentualnym projektem wzmocnień.
Kilku mirkom już pomogłem z projektami, możesz poszperać w moich wpisach
@eko_zgonus: o ile nie chcesz oficjalnie robić poddasza jako użytkowe to nawet zgłoszenia nie trzeba, nie zmieniasz żadnych kluczowych parametrów budynku i urzędom nic do tego że chcesz podnieść jętkę - nawet dostałbyś odpowiedź że taka zmiana nie wymaga zgłoszenia. Gorzej jak chcesz oficjalnie zagospodarować poddasze i zrobić na to projekt bo wtedy wchodzimy w całą mozolną procedurę pozwolenia na budowę