Wpis z mikrobloga

#orange #prepaid Hahaha :)) Orange zmienił rolę Maksa (czy pewnie Maxa), czyli tego automatycznego lektora IVR gdy telefonuje się na *500 z telefonu na kartę. Wcześniej przez kilka lat przedstawiał się jako „głos sztucznej inteligencji” teraz mówi, że jest„wirtualnym asystentem Orange”. Widać, że poczuli w końcu, że to siara podnosić do rangi hajteku najprostsze funkcje. O kilka najprostszych spraw można go zapytać a i tak rypie się często. No ale jest to najszybsza (jeśli nie jedyna), u nich możliwość sprawdzenia stanu konta i ważności numeru. W Play to jest do załatwienia bez konieczności łączenia się z czymkolwiek głosowo a po wpisaniu kodu USSD.

#technologia #sztucznainteligencja #telefony #beka #nakarte
  • 20
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
No ale jest to najszybsza (jeśli nie jedyna), u nich możliwość sprawdzenia stanu konta i ważności numeru.

@Poludnik20: gwiazdka 124 gwiazdka #
  • Odpowiedz
@Poludnik20: po raz pierwszy jak się telefonuje danego dnia, następnym razem wita ponownie i mówi tylko, że jest Maxem. Jakby imię Jan, Krzysztof, Zbigniew czy ich zdrobnienia po polsku nie brzmiały ok.
  • Odpowiedz
@cukru: menu się rozwija i trzeba kolejne cyfry wpisywać. Na koniec by prawidłowo zakończyć taki wywiad w celu poznania stanu konta też trzeba coś wpisać, na co odpisuje „dziękuję” czy tam „do widzienia”. Można porzucić, ale prosi by wpisać.
  • Odpowiedz
@Poludnik20: wniosek jest taki jak zwykle: Kulczyk sprywatyzował gigantyczną infrastrukturę za 10% wartości, sprzedając ...państwowej francuskiej firmie, która nie jest wstanie zorganizować telekomu na miarę Play'a który zainwestował dużo mniej, miał przez lata ułamek infrastruktury Orange, a i tak rzadziej przerywało. Po latach nieruszane nieruchomości w samych centrach miast i miasteczek dziś Orange próbuje sprzedać za milion złotych za pięć tysięcy metrów kwadratowych. A salonach na prowincji baby bez przednich
  • Odpowiedz
@Poludnik20: a TPSA mogłaby być dziś jak Orlen. U nas w miasteczku to z Orange jako z głównego telefonu korzystają chyba jedynie emeryci mieszkający w wieżowcach na Nieborwie, bo na dole zwyczajnie nie ma zasięgu. 60–tysięczne miasto.
  • Odpowiedz
menu się rozwija i trzeba kolejne cyfry wpisywać. Na koniec by prawidłowo zakończyć taki wywiad w celu poznania stanu konta też trzeba coś wpisać, na co odpisuje „dziękuję” czy tam „do widzienia”. Można porzucić, ale prosi by wpisać.


@Poludnik20: Na pewno piszesz o tym samym?
  • Odpowiedz
@cukru: na pewno, ale nie, że menu tylko, że trzeba telefonować na *500 by poznać stan konta. Po rozmowie z Maxem. Po *124# „Usługa niedostępna w twoim planie taryfowym” Nic nie wybierałem przenosząc numer.

Kiedyś ten komunikat, że niedostępne w tym planie taryfowym wyskakiwało przez dobę – dwie, po aktywowaniu numeru, ale ten ma kilka miesięcy i już go włączałem kilka razy.
  • Odpowiedz
po raz pierwszy jak się telefonuje danego dnia, następnym razem wita ponownie i mówi tylko, że jest Maxem. Jakby imię Jan, Krzysztof, Zbigniew czy ich zdrobnienia po polsku nie brzmiały ok.


@Poludnik20: a o takim imieniu jak Maksymilian słyszałeś? xD
  • Odpowiedz
@Poludnik20: poza tym kobiety nie dali, bo widoczne bali się, że będzie im zarzucane, że to promocja lalek z sexshopu, gdyby padało „szutuczna inteligencja Orange ~ Jola”. Albo skojarzenie z żarami o blondynkach. Ale to seksistowskie kołtuństwo. Max to ma być, że i na maxa, i że do przodu i że odlotowo. No ale nie do sprawdzenia stanu konta. Bo to jest uciążliwe, obciąża i tak w godzinach szczytu beznadziejną sieć.
Poludnik20 - @Poludnik20: poza tym kobiety nie dali, bo widoczne bali się, że będzie ...
  • Odpowiedz
@Poludnik20: Sami specjalisci widze, o ile Orange jest typowym molochem odsprzedanym Francji, bez nich nie mialbys internetu w Polsce, Orange/Tepsa to nie tylko komorki czy neostrada/swiatlowod do domu czy malych firm tylko potezna infrastruktura z ktorej korzystaja wszyscy operatorzy czy to Play, UPC, Vectra czy lokalni operatorzy.
  • Odpowiedz
@Poludnik20: Raczej stekacie jak stare baby. Nie wiem czy zbudowaloby wiecej ale zobacz co sie dzieje w Stanach, w Niemczech, w Anglii, czy tam jest idealnie z ich molochami ktore sa panstwowe czy polpanstwowe i nikt ich niewyprzedal? Za to w w Stanach na rynku namieszal przeciez Tmobile...

Moze czytaj ze zrozumieniem, ze Tepsa/Orange to nie tylko uslugi dla osob prywatnych ale infrastruktura na miare sieci energetycznej czy dostarczania wody lub
  • Odpowiedz
@MrPawlo112: wszedłeś na mój profil po dramie pod tym podatkiem 30% od wzrostu wartości działki? Chcesz się popsatwić prawda? Nie bardzo masz się do czego przyczepić, tam w realu boisz się niebieskiej karty, więc niby ogólnik, uśmiszek nio. Tylko wiedz, że ja to przerabiam co najmniej od pierwszego roku studiów. A po drugim jest już zapraszanie, łaszenie się, jakieś sztuczne gadki. Nie dlatego, że jestem wybitny, nie, ale dlatego, że wiem
  • Odpowiedz
@MrPawlo112: iksde? Tak to się pisze? Gdzieś tak tu zauważyłem. Niechętnie korzystam, no ale kto z kim przystaje ten takim się staje. A ja też nie jestem taki który na siłę obok. Nieee. Iksde.
  • Odpowiedz
@MrPawlo112: niczego, trochę czuje duszność w klatce, ale po całym dniu siedzenia tak nieraz mam. Chcę Panu życzyć spokojnej niedzieli, mam nadzieje, że nie musi Pan pracować na jakiegoś małego prywaciarza i zwyczajnie Pan odpocznie.
  • Odpowiedz