Wpis z mikrobloga

Jeżdżenie po autostradzie to prosta droga do samobójstwa change my mind. Ludzie w momencie wjazdu na autostrade zapominają jak sie jeździ i odwalają rzeczy jakich na normalnych drogach by nigdy nie zrobili. Nie musisz wcale jechać 180 na godzinę żeby doświadczyć wyjeżdżania ci przed maskę bo przeciez musze wyprzedzic tira, a że wymusiłem ci pierwszeństwo? Gówno mnie to obchodzi. Nie będę hamowal przeciez zebys ty mnie wyprzedzil. O jedziesz za mną szybciej ode mnie? Wal sie na pysk będę wyprzedzal 110 na godzinę wszystkie tiry na odcinku następnych 10 kilometrów mimo ze mógłbym zjechać 100 razy. Wyhamowalem Cie? No spoko teraz tylko wyprzedze tego tira jadac 3 km na godzinę szybciej od niego bo przeciez nie bede mocniej przyspieszal bo moje auto spali litr wiecej lol.

Ja rozumiem ze nie wszyscy chca czy moga jezdzic te 130-140 ale czy na zwyklej drodze tez wyprzedzaliby bez spojrzenia w lusterka albo bez jakiejkolwiek dynamiki? No nie. To czemu robią to na autostradzie?
#samochody #motoryzacja #polskiedrogi
  • 11
@Frenio89: Bo pewnie jedziesz tym pasem przez 5 min, majac 20 dogodnych sytuacji zeby z lewego pasa zjechac, nikomu nie przeszkadzajc. Nie spotkalem sie nigdy z sytuacja, ze sobie ktos 200 leci, dojezdza do tych jadacych 140 i zaczyna mrugac swiatlami. Jest promil takich czubow, ale w 90% przypadkow jest sytuacja, ze ci co mrugaja to maja zajezdzana droge, bo patrzenie w lusterka i ocena predkosci samochodu na lewym pasie przerasta
@Adams_GA: to nie wiem gdzie jeździsz, serio sporo jeżdżę po autostradach i drogach ekspresowych i nie pamiętam takiej sytuacji, a sam dbam o odstępy przy wyprzedzaniu. Kiedy natomiast dojeżdżam do tira jadącego prawym pasem i widzę za nim samochody, to jestem w cholerę ostrożny, bo wiem, że oni go będą chcieli wyprzedzić i muszę uważać, bo niewykluczone że ktoś mi wyjedzie. Niestety srający do żwira są wśród nas i nikt nie