Wpis z mikrobloga

hej, chciałbym kupić ps vitę.
możecie podpowiedzieć, którą wersję szukać
słyszałem by szukać wersji slim (zwykły LCD)
tylko który konkretnie model
kupować z ebaya, czy olx/allegro.
chciałbym pograć w trochę gier playstation jak i emulacje, czyli będę chciał ją złamać.
z góry dziękuję za pomoc

#psvita #vita #gry #konsole
  • 13
  • Odpowiedz
@PastaBHP: czyli wersja pch-1000/pch-1001 ?
podobno części zapasowe są znacznie droższe oraz kabel to jakiś wynalazek.

czy uważać jaka jest wgrana wersja FW? czy teraz można każdą wersję przerobić?
  • Odpowiedz
@PastaBHP: powiedz mi proszę jeszcze jedno, jeśli konsolę mam przerobioną to czy mogę normalnie używać online? zalogować się na swoje konto sony, pobierać gry itp?
  • Odpowiedz
@valdman: sony przecież ma od dawna gdzieś tą vitę. skoro kiedyś nie dawali banów za logowanie się na przerobionej vicie, to raczej teraz kiedy przestali je produkować tym bardziej nie dadzą.
  • Odpowiedz
@valdman:

wersja fat jest lepsza od slimki


Zupełnie się nie zgadzam z przedmówcą, po takim czasie od sprzedaży konsoli ekran OLED już się degraduje, no i jest nietypowy port komunikacyjny/ładowania.

Każda z wersji ma swoje wady i zalety. Mam wersję z LCD i wszystko śmiga i wygląda pięknie, przy tym jest lżejsza i dłużej chodzi na baterii.
  • Odpowiedz
@Kokos: @PastaBHP:
Co kto lubi.
Stary OLED wygląda łądniej niż stary LCD ale świeci słabiej.
Ja mam fata i w parku nie da się grać. Za to w łóżku wieczorem jest piękna.

Kabel jest upierdliwy jak mało.
Teraz chyba bym brał slim ale mam co mam i nie boli na tyle zeby wymieniać.
  • Odpowiedz
@valdman: Nie bierz fata z kilku prostych powodów.
- "Lepsze" ekrany to one miały może 5-7 lat temu. Teraz to jest w wielu przypadkach wypalony, zzieleniały oled z większym smużeniem niż lcd.
- Słabsza bateria niż w wersjach slim
- Beznadziejne gniazdo ładowania/port przesyłu danych. Zmiast zwykłego micro usb jest jakiś wymyślny port "by sony"
- Są cięższe
- Gorsze, bardziej wklęsłe i twardsze przyciski "start" i "Select"
- Trudniej rozkręcalne.
  • Odpowiedz
@valdman: mam OLEDa i jestem ogólnie zadowolony, jednak jest to konsola ciężka i jej port ładowania to dość uciążliwy mankament. Jeśli znajdziesz gdzieś w Polsce tanio, to imo warto i brać tego oleda. Ja dałem za swojego 300 zł i naprawdę dalej fajnie mi się na tym gra. Ekran po tylu latach dalej fajnie wyglada
  • Odpowiedz
@valdman: Miałem fata, a od 3 lat mam wersję slim. Fata lepiej się trzyma w rękach, ale jest on cięższy. Według mnie analogi i spusty są lepiej wykonane w facie, ale problem jest taki że te konsole są dłużej na rynku niż slimy, więc mogą być w zauważalnie gorszym stanie. Te przyciski i analogi mogą być znacznie bardziej wyrobione. Gniazdo ładowania to bezapelacyjnie ogromny minus fatów. Co do samego ekranu to
  • Odpowiedz