Wpis z mikrobloga

Dzieciaki (III klasa szkoła podstawowa) dostały plan lekcji. Oczywiście religia, na którą nie chodzą wsadzona w środek coby ksiądz dobrodziej nie musiał wstawać za wcześnie na pierwsze zajęcia albo nie musiał siedzieć bóg wie do której czekając na ostatnie. FU kk, nie pozdrawiam.

W komentarzu druga lekcja.

#bekazpisu #bekazkatoli #bekazprawakow #religia #szkola
jarosuaf - Dzieciaki (III klasa szkoła podstawowa) dostały plan lekcji. Oczywiście re...

źródło: comment_166178024414GPoJ04TTBVCl9aGt7Ve3.jpg

Pobierz
  • 209
  • Odpowiedz
Niestety nie ma przepisu, który dyrektorom szkół nakazywałby umieszczanie zajęć z religii na początku albo na końcu lekcji. To jest ich tylko dobra wola.
  • Odpowiedz
@jarosuaf: no ale po co Ci w szkole matematyka skoro Ty miałeś tyle lat, dzieci masz, stary chłop a nie potrafi prosto policzyć, że jeżeli w szkole jest więcej klas to matematycznie niemożliwe jest by religia była pierwsza lub ostatnia w każdej klasie w szkole ¯\_(ツ)_/¯ Dyrektor może być nawet wojującym ateistą ale przy układaniu planu to tego nie przeskoczy. Jakbyś chodził do szkoły to byś wiedział dlaczego ( ͡°
  • Odpowiedz
@jarosuaf: A szkoła nie ma z tym problemu? Jak rozumiem chodzi o dzieci lvl 7-9. Jak wypisze się powiedzmy 20 z 25 osób to co, w bibliotece się wszyscy zmieszczą? I jakim prawem te zajęcia wtedy są prowadzone, skoro istnieje szkolna zasada, że grupy poniżej 10 osób muszą być połączone z inną klasą?

Chyba, że masz pecha i większość bombelków chodzi na religię.
  • Odpowiedz
@jarosuaf: Polecam: https://rownoscwszkole.pl/czy-lekcje-religii-etyki-musza-byc-na-pierwszej-lub-ostatniej-godzinie-planu-zajec-na-dany-dzien
Jest instrukcja co zrobić - pismo do dyrektora. Religia jest nieobowiązkowa i nie musi być umieszczana w środku planu zajęć. Powinna być na końcu lub na początku, żeby nie dyskryminować niechodzących na zajęcia dodatkowe.
Ogólnie Fundacja Wolność od Religii dużo dobrego robi w tym temacie.
  • Odpowiedz
@LifeReboot: Moje dzieci mają dodatkowe zajęcia, na które w zeszłym roku chodziły albo na samym końcu, gdzie mimo bycia dopiero w II klasie wychodziły ze szkoły właściwie jako ostatnie, albo kiedy cała klasa miała pierwszą lekcję na 8.55 to one musiały iść wcześniej. Skoro więc można zrobić tak z dodatkowymi zajęciami typu logopedia itp to równie dobrze można to zrobić z religią. No ale tutaj pewnie zaczęłyby się schody kiedy jakiś
  • Odpowiedz
@not_me: W sumie to nawet nie wiem ile dzieci w całej szkole nie chodzi na lekcje religii. W klasie moich nie chodzą łącznie 4, co i tak jest postępem bo kiedy ja byłem w ich wieku chodziła chyba cała szkoła :)
  • Odpowiedz