Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję porady.

Lubię świat warhammera, ale znam go głównie z RPG (Fantasy, 2ed). Kilka lat grałem, kilka lat prowadziłem. W zasadzie tylko drugą edycję.

Lore 40k znam jako tako. Chciałbym się bardziej wkręcić w ten setting. Jakie książki polecacie na początek z tych wydanych po polsku?
Na stronie wydawnictwa Copernicus są trzy audiobooki (o ile rozumiem to początek cyklu o herezji Horusa) i 32 ebooki (z racji na ograniczone miejsce taką formę preferuję).

Które warto przeczytać? W jakiej kolejności się najlepiej za nie zabrać?

#warhammer40k
Mala_Kozka - Mirki, potrzebuję porady.

Lubię świat warhammera, ale znam go głównie...

źródło: comment_1662017492obbdhNf5KcClKkLwSQGm6q.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Mala_Kozka: zacznij od Wywyższenia Horusa - to pierwszy tom serii Herezja Horusa. Poniżej masz link odnośnie kolejności książek jakie są w tym cyklu:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Horus_Heresy

Książki z cyklu Prymarchowie możesz czytać równolegle do cyklu Herezji Horusa (dzieją się lekko przed Herezją i w niektórych są nawiązania do wydarzeń które już toczą się w trakcie Herezji)

Reszta książek rozgrywa się już w uniwersum 40k czyli - jako ostatnie czyli najbardziej aktualne to: Indomitus,
  • Odpowiedz
@Mala_Kozka: na liście masz wymieszane dwa okresy. W40k i W30k. Plus jest taki, że można je czytać równolegle i nie mają na siebie wpływu fabularnego (nie do końca, ale to są szczegóły). Ja bym zaczął od „Pierwszego…”, bo to dobre wprowadzenie do W40k, a potem zaczął równolegle czytać Herezję.
  • Odpowiedz