Wpis z mikrobloga

W jakim wieku zaczęliście swoją pierwszą pracę jako programista ? Zdobyliście ją normalnie wysyłając CV, przez jakiś staż na studiach czy przez znajomości ?
#programowanie
  • 15
  • Odpowiedz
@kfilip: Nie licząc freelancerki którą komercyjnie robiłem wcześniej, to 19 lat. Pracę znalazłem przypadkiem, z ogłoszenia na Wykopie. Mogę jeszcze wspomnieć, że pierwszą komercyjną pracę (z umową, jakąś wypłatą, ofc part time) w branży IT zacząłem w wieku 14 lat, ale nietechniczne stanowisko.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kfilip: 3 rok studiów. Rekruterka do mnie napisała na linkedinie z pytaniem czy nie szukam pracy. Powiedziałem że tak, bo rzeczywiście szukałem, przeszedłem normalną rekrutację i zacząłem pracować na 3/5
  • Odpowiedz
@kfilip: poza dorywczymi zleceniami na czarno, pierwszą pracę znalazłem zaraz po technikum w młodym startupie. Bez znajomości, po prostu szukali ekipy, a ja pasjonowałem się programowaniem już od podstawówki, więc pomyślałem, że wyślę CV i mnie przyjęli :)
  • Odpowiedz
29 lat, wysłałem jakieś 40 maili z pytaniem o staż na które dostałem 2 odpowiedzi. W pierwszej mi się nie podobało więc po 2 tygodniach poszedłem do 2 i tam już zostałem przez 2 lata. Rzuciłem się tam na głęboką wodę i uważam że bardzo dobrze zrobiłem.
  • Odpowiedz