Wpis z mikrobloga

No elo, dzwoniłem dzisiaj do Rzecznika Praw Konsumenta i generalnie trzyma on linie Lidla, że słusznie mi odmówili(xD) bo mogą powołać się na zasady moralne i wychowanie w trzeźwości (xD). Mimo że prawo im zabrania takich praktyk, taką sprawą UOKIK się nie zajmie. Na pytanie czy mogą tak sobie ustalić że będą sprawdzać osoby wyglądające na poniżej 30 lat, wleciał argument że widocznie młodo wyglądam.(xD) Do tego wleciał argument typu ad dziecium (bedziesz miał to zrozumiesz gówniarzu). Po kilku minutach odczułem że ta rozmowa jest bez sensu, więc już nic nie argumentowalem, tylko chciałem się upewnić że jedyną opcją na jakąkolwiek interwencje jest interwencja doraźna policji gdy poczujemy że kasjer popełnia wykroczenie. Mimo wszystko ktoś tam w Lidlu zaobserwował że ten proceder spotyka się z niechęcią bo dostalem info, że Lidl już dzisiaj nie robi problemów z częścią piw ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wołam użytkowników, którzy zaplusowali następujący wpis lub komentarz:
https://www.wykop.pl/wpis/67465687/za-namowa-osob-na-pw-krece-malysza-dalej-niech-jak/

@Gniewek89, @Shamson, @niechcacy, @mannoroth, @Glikol_Propylenowy, @boleslaw_krzywosuty, @Lonelej, @szasznik, @Admc, @Emulsja, @StatekKosmicznyZiemniaki, @BrainDamageWaffle, @Niekumaty_, @Budo, @watss, @drakopl, @darvd29, @SzemranyInkub, @v3elem, @ksanthippe, @Staraagrafka, @adekad, @Ku3a, @Waleczny_Kalafior, @Adrian77, @maattteo, @hugoprat, @donrumatatata, @Hazyl, @janusz-lece, @sowiq, @Amishia, @SirSith, @lomszyk, @anotherguy, @projectcj, @lucardisx, @przegro_pisarz, @vieveble, @depmod, @Jaal0504, @alyaoo, @lipson, @Steasy, @Kuork, @LittleChad, @Ipsy, @Xyle, @Meteor100, @parowka_sojowa

#lidl #afera
DocentJanMula - No elo, dzwoniłem dzisiaj do Rzecznika Praw Konsumenta i generalnie t...

źródło: comment_1662058038r02Wwnr3nx8aVXe9l2wVDo.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Docent_Jan_Mula: Lidl taką politykę ma już z 2 może 3 lata, więc po prostu na jakiego kasjera trafisz i może dziś nie miałeś problemu. Moim zdaniem szukasz dziury w całym
  • Odpowiedz
  • 0
@Docent_Jan_Mula od początku mówiłem, że Lidl mógł odmówić w oparciu o zasady moralne bo prawo zabrania odmowy sprzedaży BEZ PODANIA PRZYCZYNY. Jak powiesz, że odmawiasz sprzedaży napoju, druku ulotek czy zrobienia tortu z powodów moralnych to elo, jesteś kryty.
  • Odpowiedz
@Docent_Jan_Mula: ja bym się poświęcił i napisał to wszystko tak żeby mieć odpowiedź na piśmie, że UOKiK robi sobie jaja z polskiego prawa. Pewnie sprawa stanie się medialna i wtedy taka odpowiedź ich skompromituje. Stąd zrobią wszystko, żeby Ci tego nie napisać i może wezmą się za robotę.
  • Odpowiedz
@Docent_Jan_Mula: ja to rozumiem tak - jak dzieciaki zaczną masowo kupować piwo bezalkoholowe to im zacznie smakować, wejdzie w nawyk i zaczną żłopać piwo tak samo jak ich stary po pracy i nigdy nie pozbędziemy się problemu alkoholizmu w Polsce.

Trochę takie myślenie życzeniowe. Powinni się bardziej przyłożyć z walką z dopalaczami, bo ponoć 10 lat temu wygraliśmy z nimi walkę, a to gówno mnóstwo dzieciaków nadal bierze. Zresztą nie tylko
  • Odpowiedz
ja to rozumiem tak - jak dzieciaki zaczną masowo kupować piwo bezalkoholowe to im zacznie smakować, wejdzie w nawyk i zaczną żłopać piwo tak samo jak ich stary po pracy i nigdy nie pozbędziemy się problemu alkoholizmu w Polsce.


@sing: to wprowadzmy prohibicje na napoje bezalkoholowe zeby nikogo nie korcilo xD
  • Odpowiedz