Wpis z mikrobloga

@hipek99: W teorii nie powinno w praktyce ten STOP jest olewany. Tak nie powinien być, ale żyjemy w kraju w którym można sobie parkować jak chcesz bo szansa na interwencję Straży Miejskiej jest bliska zeru. Spotkanie patrolu policji również.

No tutaj powiem tak, w weekendy wiem, że szansa na rowerzystę jest większa niż w ciągu tygodnia. Dlatego jeżdże jeszcze uważniej. Natomiast nie raz i nie dwa miałem już kretynów wpieprzających się
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Pewnie dlatego w teorii kolega z filmu powinien sobie przejechać, a w praktyce nie wpierniczył się pod auto ( ͡° ͜ʖ ͡°) W dzikim kraju żyjemy, uważajmy na siebie :D
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Nie no, trzeba rozgraniczyć 2 rzeczy, to, że wiem, że kierowca powinien się zatrzymać nie znaczy, że wjeżdżam na pełnej w takich miejscach, zawsze jako rowerzysta zwalniam do prędkości, która pozwoli stanąć w miejscu, nie #!$%@?ło mnie jeszcze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@hipek99: Po prostu dla mnie osobiście nie powinno tam być przejazdu rowerowego. Nie przy tej widoczności. To wszystko. Natomiast rozumiem, że jakby go nie było to rowerzyści i tak by jechali tamtędy bo nie ma wiekszego sensu okrążać tego ronda przez pozostałą jego część i nadrabiać drogi (mimo, że w tej sytuacji jest bezpieczniej).

Staram się uważać, zarówno na rowerze jak i w aucie. Natomiast #!$%@? mnie niemożebnie, że w wielu
  • Odpowiedz
@Maly_Jasio: zatrzymał się tylko dlatego żeby nie doszło do zderzenia, z jego własnej dobrej woli i pewnie braku czasu czekania na drogówkę, ale nie musiał się zatrzymywać wcale i gdyby szedł na upartego to wina kierowcy była by 100%, czego dalej nie rozumiesz ??? Uratował kierowcy dupe tak naprawdę tym że się zatrzymał a nie musiał.
  • Odpowiedz
@menmikimen: o kurde. W którym to jest miejscu we Wrocku?

Tak łatwo tutaj o kolizję przecież. Projektanci się nie popisali tworząc przejazd rowerowy w tak niefortunnym miejscu. Zaledwie 3 metry od tego miejsca nie ma szans zauważyć roweru. Zastaanawiam się dlaczego tuaj nie ma dodatkowych zabezpieczeń. Może próg zwalniający przed samym przejazdem? Tutaj projektanci dali ciała po całej linii i to oni głównie odpowiadają za kolizyjność tego miejsca.

Kierowca powinien bardzo
  • Odpowiedz
@fishery: Rozumiem ze to #!$%@? skrzyżowanie z mała widocznością ale ty to nazywasz pełna #!$%@?? Xd OP na filmiku tak powoli jedzie ze ledwo balans trzyma

Jak rowerzysta jedzie po ulicy to #!$%@? zawalidroga. Jak przez przejazd rowerowy to normalnie prędkość dźwięku osiąga xD
  • Odpowiedz
@menmikimen: wczoraj miałem identyczną sytuację w #sochaczew Jechałem sobie z żoną po ścieżce, która nota bene jest idiotycznie zaprojektowana i trzeba przejeżdżać przez jezdnię 2 razy, mimo, że ciągle jedziesz prosto. Dotarliśmy właśnie do takiego oznakowanego przejazdu i jakiś robolski VW Sharan zapieprzał i dosłownie przejechał nam przed nosem. Jakbym dorwał chama, to bym mu nogi z dupy powyrywał
  • Odpowiedz
@menmikimen: niestety nie dociera do takich, że trzeba takie miejsce traktować jakby się dojeżdżało drogą podporządkowaną do skrzyżowania. A na rowerach tak, czy inaczej rączka na hamulcu i gotowość do zatrzymania. Ostatnio z jednym typem miałem pyskówkę, bo zajechał mi drogę zjeżdżając w osiedle i przecinając oznakowaną z każdej strony ddr, ja wyhamowałem przed, on z piskiem opon na środku ścieżki i cymbał z tekstem, że pierwszeństwo nie zwalnia mnie z
  • Odpowiedz
@kuraku: to zależy. Codziennie jadę do pracy, gdzie jest taka sama ścieżka rowerowa przez pasy poprowadzona. Raz w gościa wjechałem, mimo, że się zatrzymałem do zera i znów ruszyłem bo nikogo nie było. Tyle że rowerzysta jechał jakieś 40 na h przez pasy. Te przejazdy rowerowe przez pasy to rak.
  • Odpowiedz
@menmikimen: Heh mieszkam w okolicy i jeżdżę tam i autem i rowerem. Na rowerze zawsze trzeba tam jeździć maksymalnie z lewej strony ścieżki, żeby kierowcy jak najszybciej cię zauważyli xD tragiczne jest to rondo, kierowcy #!$%@?ą przy zerowej widoczności
  • Odpowiedz
kierowca ma obowiązek zwolnić przed przejściem


@kuraku: Gdzie masz tak w przepisach? Tam jest napisane, że kierowca ma zwolnić by przepuścić pieszego znajdującego się na przejściu, a nie każdorazowo jak zbliża się do przejścia. A jest właśnie w ten sposób to napisane, żeby nie było literalnie, że za każdym razem jak ktoś jest na przejściu to masz stanąć i czekać aż przejdzie. Możesz się toczyć powoli tak żeby pieszy zdążył przejść,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@menmikimen: pamiętaj, jak jedziesz ulicą 30km/h to się wleczesz i jesteś #!$%@? zawalidrogą, ale jak 10km/h wjeżdżasz na przejazd rowerowy to #!$%@?, podwójne standardy u nas w kraju ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@damian_co_dalej: Że też tacy ludzie jak ty mają prawo jazdy. Serio nie widzisz różnicy pomiędzy tymi sytuacjami?
  • Odpowiedz