Wpis z mikrobloga

@BrakWolnegoLoginu: głupiś. No jest tam państwową bo była dobrze zarządzana i miała pieniądze. My byśmy byli w dupie bez tego kapitału zewnętrznego.

Tak jak dzisiaj Lotos czy Orlen kupuje bieda-koncern na wschodzie, zeby na tym zarobić bo ma kapitał na to, tak Orange wprowadziłlo cywilizację w telekomunie w tamtych latach.

Srytyczna nie krytyczna, nie podałeś rozwiązania na problem - 0 infrastruktury i 0 perspektyw na jej rozwój, bo 0 #!$%@? na
@Wuja66: światłowody są finansowane z Unii, Orange sam z siebie by tyle nie budował. Z resztą kto współpracował z tę firmą ten się w cyrku nie śmieję. Oni nawet nie wiedzą jakie kable gdzie mają.


Mam wrażenie, że nigdy nie musiałeś nic załatwiać z Tepsą. Tam był cyrk który dziś już nigdzie nie występuje.
Tak sobie myślę... Gdyby w 2009 roku TP S.A. nie została sprzedana do Orange i do dziś była w państwowych rękach to zamiast tysięcy kilometrów światłowodu pisowcy robiliby dziś modernizację budek telefonicznych XD


@Wuja66: Nie, wcale TPSA przez blisko dwie dekady po przejęciu nie wyciskała Polaków jak cytryn nie inwestująn NIC (ba, wyrzucając pilotaż prowadzony przez TPSA na sprzęcie Siemensa do kibla, w zamian wrzucając sprzęt francuski), a za układanie światłowodów
@Wuja66 xDD tysięcy czego? Chyba telefonów od marketerów. Bo gdyby nie prywatna firma z światłowodami na liniach energetycznych to bym dalej żył z internetem do 10mb/s. Kolega mieszkający w centrum Krakowa też nigdy nie doczekał się światłowodu od Orange.
Sprzedaż tpsa to było jedno z największych przestępstw gospodarczych ostatnich czasów. Została sprzedana infrastruktura krytyczna państwa, która ma znaczenie chociażby w czasie wojny.


@NielegalneKretowisko: Byłoby miło, gdyby ktoś kompetentny wyjaśnił tę drugą część wypowiedzi i powiedział coś więcej o tym problemie, a nie tylko rzucił lotnym hasłem.
Nietrudno sobie wyobrazić, że w czasie wojny na dużą skalę łączność internetowa pada i wojsko jest zmuszone do korzystania z telefonicznej łączności analogowej.
@NielegalneKretowisko: zgadzam się z Tobą w 100% to był duży przekręt. Ogromne śledztwo, zatrzymania i przesłuchania prezesów Kulczyk Holding itd.
Jednak myślę że w czasie wojny wojsko poprostu by przejęło tą infrastrukturę. Nie widzę powodu dla którego nie mogliby tego zrobić. Oczywiście to moje gdybanie, a jak o czymś nie wiem to chętnie się dowiem.
@mikau a co w tym jest durnego? za bezcen wyprzedany został majątek polski,sieć budowana przez kilkadziesiąt lat,do tego kilkaset budynków,kilka tysięcy aut itd plus wielomilionową pula klientów,wszystko to przeszło w ręce Francuzów po przekręcie z udziałem kulczyka.
Od lat polska rozbudowuje sieć światłowodowa za kasę swoich obywateli dla zysku Francuzów,projektowe pomysły Polaków sprzedawane oddawane są do Francji za darmo