Wpis z mikrobloga

Przeglądam sobie ostatnio ogłoszenia dla analityków / inżynierów danych bo chce zmienić pracę i widzę, że już w niektórych ogłoszeniach są widełki na poziomie 30-50k na B2B, to jest w ogóle możliwe? Wymagania też nie są jakieś z kosmosu, znacie jakiegoś analityka / inżyniera danych z takimi zarobkami? #programista15k #programowanie #pracait #pracbaza #informatyka
Pobierz dexterpol - Przeglądam sobie ostatnio ogłoszenia dla analityków / inżynierów danych b...
źródło: comment_1662632020hx3xVPBaquSsft8apWDT13.jpg
  • 24
@dexterpol: 40 - 70 USD lub EUR na godzinę to stawki normalne na zachodzie, więc jak ktoś pracuje dla firmy, która eksportuje swoje usługi za granice to takie zarobki są na pewno osiągalne
@dexterpol: ostatnio przeglądłame sobie teamblind.com i tag #polska. Miedzynarodowe duże firmy technologiczne płacą w Polsce tak do ~300-350k rocznie TC, tzn takie które mają odział w Polsce. Fimy które nie mają nic w Polsce a jedynie biora pracowników potrafia zapłacić troche więcej.
@zibizz1 Cooo xD na l4 to jesteś w stanie wyciągnąć 35k na rękę miesięcznie, a przy l5 to ze 50k. Grunt to mieć kontraoferty, a potrafią sypnac koło 200k usd w TC na l5 i 120-130k USD na l4 w Polsce. Jeżeli nie masz kontrofert to mogą zaoferować dużo mniej, bo 120k w TC to mają niektórzy na l5 xD
@RapIArbuzy:
Podałem źródło i nie rozumiem Twojego "Cooo xD" bo takie wartości tam spotkałem, ale nie wszystkie wpisy są z tego roku, kwota 350k PLN zapisana w umowie w USD rok temu to dziś 430k PLN, wiec to może być jeden z z powdów dlaczego ten dysonans

A ty ile wynegocjowałeś że taki mądry? I ile L5 w Polsce znasz?
@zibizz1: Nie, nie podałeś źródła, tylko biadolenie pajetów z teamblinda xD A odnoście osób na l5 i moich negocjacjach, wiem wystarczająco dużo, aby mieć świadomość, że teamblind to głównie hindusi, którzy przyjmą mniejszą pensję, downlevelowanie, żeby tylko dostać się do G. xD Sprawdź dokładnie ilość wpisów o faangu w Polsce na teamblindzie i na jakim tierze to osoby, bo przeważnie to hindusi na l3 lub co najwyżej na l4. Przy negocjacjach
@RapIArbuzy: Masz racje ze połowa tam to wynagrodzenie w INR, ale są inni w tym ludzie z PL, po prostu w tym wpisie oparłem się na tym co tam znalazłem. Osobiście mam inne zdanie xD i ja np wole pracować w firmach które dają 110k USD do ręki a nie 90k base + 80k stock + 20k bonus
@zibizz1: Rozumiem, ale mówię, te firmy potrafią sypnąć o wiele większą kasą, jeżeli z nimi negocjujesz. Sam popełniłem błąd przez brak negocjowania gdy rekrutowałem się, ale stawki po 35k na rękę w TC są jak najbardziej realne przy l4. Oczywiście taką stawkę to mają niektórzy na l5, ale kwestią jest negocjacja, a w Polsce są bardziej skorzy do negocjacji, bo jesteśmy tani xD
@dexterpol: EE to typowa kontraktornia b2b jakich wiele w UK. wynagrodzenie jak najbardziej realne.

byłem tam na rekrutacji kiedyś i mam mieszane uczucia, wszystko spoko oprócz ostatniego etapu z managerem który jednak podchodził strasznie sekciarsko do rekrutacji i w końcu nie dał mi oferty, bo odpowiedziałem mu szczerze na kilka pytań, którymi mnie wbił na minę.
gadaliśmy sobie długo luźno i przyjemnie, więc moja czujność trochę została uśpiona bo się nie
jeśli chodzi o ta stronę justjoin to jakie firmy są warte uwagi?


@dexterpol: nie wiem, żadne. otworzyłem teraz stronę to większość zagranicznych firm na justjoinie to albo baity albo szukanie frajerów
I Z ciekawości, jakie Ci pytania manager zadał?


@dexterpol: ja jestem człowiekiem który pracował już w praktycznie każdym możliwym środowisku: software housy, outsourcing, korporacje, startupy, własna firma - przez wiele lat każde. w każdym z jakimiś tam sukcesami.

a on sobie ubzdurał że będzie mnie wypytywał o wizję "idealnego środowiska" i naciskał na to strasznie.

powiedziałem mu że nie ma dla mnie czegoś takiego bo pracowałem j/w i w każdym środowisku
@villager: Moje doświadczenie to rok pracy w zagranicznej bankowej korporacji jako analityk danych i nie mam tak naprawdę jeszcze dobrego rozeznania na rynku. Co w tych ofertach jest nie w porządku? Za niskie stawki?