Wpis z mikrobloga

@adrian-mateusz: To prawdopodobnie będzie mocno niepopularny komentarz, ale co do podstaw mechaniki to pierwsze filmiki łysego z m4k garage były dość pomocne. Były to typowe filmiki od totalnego amatora mechaniki dla totalnych amatorów mechaniki.
@Losmiornica: wymianę płynu w samochodzie z układem ABS, wymianę płynu przeprowadza się przy użyciu urządzenia, które jest banalne w obsłudze, wyklucza zapowietrzenie układu, a do jego obsługi przewidziana jest jedna osoba. Można go też używać w układach bez ABS ofc ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@MEKORRO: ja przykladowo mam samochod bez ABS i zakladam ze ktoś kto zaczyna się bawić w mechanikę nie ma żadnych specjalistycznych urządzeń poza typowym zestawem kluczy itp. Wchodzisz w szczegoly i sie troche czepiasz. Chodzilo mi o to ze wykonujac pewne rzeczy samemu warto czasem zeby ktos bardziej doswiadczony rzucil okiem dla bezpieczenstwa naszego i innych uczestnikow w ruchu ;) ale oczywiscie zachecam do samodzielnego grzebania bo tak sie czlwoiem najwiecej
@Losmiornica: układ hamulcowy jest banalnie prosty w budowie, to jest najmniej skomplikowany system w samochodzie. Wystarczy nie być debilem żeby go ogarnąć. Trzeba zachować ostrożność, ale nie trzeba go sprawdzać komisyjnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)