Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór, mam pytanie do osób które mają pojęcie o sportach walki. Od 2018-2020r trenowałem bardzo intensywnie kickboxing oraz tajski boks. Niestety w lutym 2021 zachorowałem na Lunatum necrose, w skutek czego mam przeszczepione 3 kości do prawego nadgarstka (jestem praworęczny), ogólnie operacje się udały i nie mam już problemów z nadgarstkiem oprócz tego że nie mam pełnej możliwości ruchu (posiadam około 80% sprawności sprzed choroby). Od czasu choroby czyli około 1.5 roku, nie miałem tyle ruchu co przedtem ponieważ nie pracuje i nie trenuje. Odbiło to się tym że ważę około 12kg więcej, od października wracam do szkoły i pracy oraz chciałbym zacząć trenować Taekwondo 5x w tygodniu (wybrałem tą sztukę walki ponieważ prawie nie używa się rąk a większość ciosów zadaje się nogami), a nie chciałbym znowu mieć rozwalonego nadgarstka.

Wszystko ogólnie w porządku, znalazłem szkołę, mam czas, mam motywację - tylko przychodzi mi na myśl jedno pytanie:

Czy Taekwondo jest przydatne podczas starć?
Czy Taekwondo nie jest dedykowane dla dzieci?
Czy poprzez trening Taekwondo, poprawi się moja sprawność fizyczna?

I jeżeli jest tu ktoś kto trenuje #taekwondo to chętnie bym zobaczył co taka osoba sądzi na ten temat - pozdrawiam

#sztukiwalki #sport #dieta #motywacja #choroba #sportoweswiry #boks #kickboxing #mma
Kordianyt - Dobry wieczór, mam pytanie do osób które mają pojęcie o sportach walki. O...

źródło: comment_1662848745To5fUMKFLUQrvachLjnMW5.jpg

Pobierz
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kordianyt: taekwondo to lipa, szczególnie WTF. Zdecydowanie nie najlepszy styl do samoobrony. Z kopanych kick, MT, karate kyokushin będą lepsze, to są style skuteczne z których czerpie MMA i które udowodniły swoją skuteczność w np. w K1. Idź na karate jak chcesz biegać w stroju.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kordianyt: żaden, jak nie chcesz używać rąk to zostaje WTF. W ITF są ręce ale dalej lepszy kick. Po prostu idź na to olimpijskie i traktuj jako zabawę a nie poważna sztukę samoobrony, której nie użyjesz jak założysz nieodpowiednie spodnie.
@uberGoy ja nie chcę trenować aby się orać na ulicy, a pytanie było zadane czysto z ciekawości - główny cel to znowu trochę ruchu, poznanie nowego sportu - a jakby jeszcze dało się użyć w realnej walce to poezja. Dziękuję ci za najlepszą odpowiedź
@Kordianyt:
Bo każdy, kto coś trenuje będzie miał teoretyczną przewagę nad nietrenującym.

Ale jak to mówił mój trener tajskiego - to co jest na sali jest na sali, a ulica to ulica - możesz trenować mma i krav magę 10x w tygodniu, a ktoś Ci #!$%@?, bo będzie chciał to zrobić i nadrobi agresją / brakiem zahamowań / chęcią wyrządzenia krzywdy i jeśli Twoja głowa nie będzie na miejscu, to żadna
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kordianyt: idź na WTF, nie pożałujesz. Rąk się używa sporadycznie, powiedziałbym że częściej do bloku niż ciosów. Oszczędzaj rękę i powinno być ok. Kondycja jak najbardziej będzie, do tego gibkość i rozciągnięcie. Nie jest to sport tylko dla dzieci.
@Kordianyt: Jak już trenowałeś boks 2 lata to po co z niego rezygnować, nie czaje. Co chwilę przychodzi jakiś gość na tag i zadaje takie pytania nie wie czy to już jest jakiś bot czy nie. Odpowiadając na twoje pytanie to Ja bym został przy shadowboxingu, to w zupełności jest bezpieczne i wystarczy aby się obronić tylko nie wiem po co i przed kim.