Wpis z mikrobloga

W ogóle to jest piękne jak ta wojna zakrzewiła rusofobie... - a przepraszam, to nie fobia, tylko obrzydzenie - w nowym pokoleniu Polaków xD jestem 98' i przed tym calym cyrkiem w sumie nic do tego kraju nie mialem, wydawał mi sie biedny ale ciekawy, chciałem np pojechać do moskwy czy zobaczyć workute. Tymczasem teraz każdy z moich znajomych #!$%@? po ruskich jak moi rodzice wychowani za PRL xD
#ukraina
  • 52
@Kruk_98: ja rocznik 85 i pamiętam rozpad ZSRR i uczyłem się nowych państw nowych flag. Rosja była wtedy biedna, trzymaliśmy kciuki za wolność Czeczenii za Dudajewa i liczyliśmy że w Rosji będzie w końcu demokracja. Pamiętam przez pierwsze lata po rozpadzie ZSRR trzymaliśmy kciuki żeby nowe państwa po rozpadzie ZSRR utrzymały niepodległość i żeby sowiety nie wróciły.
W sylwestra 1999 roku puszczałem z kolegą petardy w konstrukcjach ze śniegu i po
@Kruk_98: Też to zauważyłem. W dodatku też trochę zrewidowałem pogląd na to czy jakby wojna wybuchła u nas to czy bym chciał walczyć czy szukać schronienia w innym kraju. Przed wojną skłaniałem się ku temu, że życie jest najważniejsze ale teraz uważam, że bym został i próbował dostać się do Gwardii Narodowej.
@Jaklam_: Moja mama zawsze byłą bardziej lękowa i tak zareagowała na wiadomość o dojściu Putina do władzy.
Tata opowiadał mi jak w kwietniu 1986 jak się potem okazało w noc w której wybuchł Czarnobyl mama obudziła się o 1-2 w nocy i kazała tacie zatykać szpary między oknami czym się da (ręcznikami) oraz szparę pod drzwiami wejściowymi do domu. Wtedy tata był przekonany że zwiariowała.
@Kruk_98: rozumiem że przegapiłeś takie dokonania tego ciekawego kraju jak inwazja na Gruzję albo zajęcie Krymu, dziwne "zaginięcia" dziennikarzy i opozycjonistów zamykanych masowo w koloniach karnych?

@pyra_wykop: no tak, dokładnie tak było. To PO chciało resetu z Rosją, a jak ktoś ostrzegał przed rosyjskim imperializmem to był wyśmiewany.
https://polskieradio24.pl/5/1222/artykul/2953185,armia-czerwona-wedlug-donalda-tuska-uwalniali-od-nazizmu
https://tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sikorski-pyta-czy-prezes-pis-jest-na-proszkach,147667.html?h=1d28