Wpis z mikrobloga

Siemka!
Ogólnie bardzo dziękuję za odp. tutaj o skrypcie Bash, jednak z racji, że potrzebuję bardziej rozbudować skrypt, a jestem niezbyt zaawansowany w Bash-u, to bardziej opiszę czego potrzebuję. Być może ktoś mnie zainspiruje, a chyba chcę dany pomysł zrobić na "okrętkę".

Ogólnie to:
1. Mam plik PDF (kilka stron A4). Potrzebuję go zrasteryzować o "rozdzielczości" 600dpi do plików JPG (jakość maksymalna) - komenda WIndowsa: magick.exe convert -density 600 +antialias %1 "%~dpn1_RASTERIZED.jpg".
2. Pliki .jpg potrzebuję przerobić na inną skalę kolorów (np. magenta) - komenda Windowsa: start "" %cd%\magick.exe convert -density 600 "%~dpn1_RASTERIZED.pdf" +level-colors magenta,white "%~dpn1_MAGENTA%~x1" (to działa tylko do plików PDF jak na ten moment).
3. Gotowe pliki z inną skalą kolorów wydrukować. Mam komendę lpr -P EpsonL365 -o media="a4" -o print-quality=5 /home/pi/!SambaShareFolder/Test_MAGENTA.jpg, jednak skala druków z formatu JPG jest trochę mniejsza niż w stosunku do druków plików PDF. Ogólnie piszę o tym dlatego, bo potrzebuję skalę 100% (tak drukuje pliki PDF - w skali 100%), a przy druku JPG skala jest ok. 98%. Nie chciałbym ponownie zamieniać plików JPG na PDF.

I całość chciałbym w pełni zautomatyzować pod Basha :)

Jeszcze drobna uwaga - operowanie na plikach JPG byłoby nawet lepsze, bo nie rosną one tak bardzo pod względem wagi pliku.

PS. Próbowałem przy komendzie lpr używać też "natural-scaling=91%" czy "scaling=91%", ale skala jest wtedy z dupy (nie działa).

#linux #raspberrypi #raspberry #komputery #terminal #bash #drukarki #epson #programowanie #ubuntu #debian