Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
Cześć Mireczki, przeszło rok temu wrzucałem wpis o swoim hobby, pasji związanej z drewnem oraz żywica epoksydową który cieszył się popularnością a zarazem cieszyłem się ja (ʘʘ)
Dziś kolejny #chwalesie z nowych rzeczy które robię u siebie w warsztacie a właściwie zegary. Wszystkie zegary które widoczne są tutaj lub na moim ig zostały sprzedane w mgnieniu oka a niektóre robiłem pod zamówienie specjalnie dla klienta ( ͡° ͜ʖ ͡°) prawie 90% wykonane z drewna orzecha włoskiego, dzięki czemu posiada takie niesamowite usłojenie. To zielone na niektórych to mech chrobotek, sama natura.
Więcej zdjęć oczywiście w komentarzu.

#diy #stolarstwo #zrobtosam
Mack00 - Cześć Mireczki, przeszło rok temu wrzucałem wpis o swoim hobby, pasji związa...

źródło: comment_1663322358aOW786k4NABYwXJngH4fw5.jpg

Pobierz
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@revoolution: zabrakło Ci jednego zera ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak serio jeśli uważasz że w 100zl chociaż się zmieścisz to wystaw za 150 a będzie schodziło jak ciepłe bułeczki. W Polsce koszt takiego to około 350zl sprzedając za granicę nawet 600-800zl są w stanie dać
@Mack00 Szanuję! Piękne zegarki. Sam pamiętam pot i łzy przy nauce pracy z epoxy. Tylko Ty wiesz ile pracy zajmują takie pracę, a z tymi pajacami nie dyskutuj.
Skąd bierzesz mechanizmy zegarowe? Wszędzie widzę tylko te same chińskie klony które nawet przy płynnym mechanizmie słychać bardzo wyraźnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ThreeLeggedCrow: nigdy nie ukrywałem cen ;) koszt zamówienia samej obręczy ze stali malowanej proszkowo przy obecnych cenach stali to około 90zl za 50cm. Resztę materiałów, olej, żywica, papiery ścierne, amortyzacja maszyn które są potrzebne plus doświadczenie zdobyte na błędach. Wszystko się zbiera i jak dużo ludzi myśli w kieszeni nie zostaje 300zl z 350 ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Recydywa: zaszkodzę Cię i nie będę zmyślał bo z aliexpress xD ale zamawiałem od różnych, teraz mam jednego gościa od którego biorę i zero problemów z tymi mechanizmami, i są naprawdę ciche. Sam mam zegar w sypialni a mi nawet przeszkadzał mechanizm z zegarka na rękę więc ten musi być cichy :D
@revoolution: tez mi się wydawało, że co to zrobienie takiego mebla czy #!$%@?. A stoły po 3k składające się z kawałka deski i nóg z Allegro po 30ziko sztuka to „panie,#!$%@?”
A potem zacząłem sam się bawić i doceniam. Bo nawet głupi stolik kawowy z palety wymaga troszeczkę pracy. A taki ładny kawałek drewna to trzeba dobrze przyciąć, dobrze wypolerować. Polakierować..
@Mack00: doceniam rzemiosło. Mi się bardziej podobają te prostsze