Wpis z mikrobloga

  • 1838
pov: żyjesz w kraju gdzie od wczoraj za tzw. niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej policjant może nałożyć 15 pkt karnych czyli na przykład wjazd na skrzyżowanie przy warunkowej strzałce nie zatrzymując się lub przejazd na pomarańczowym jeżeli mogłeś się bezpiecznie zatrzymać. Taka sama kara jest za
- wjazd na torowisko pod nadjeżdżający pociąg
- jazda w terenie zabudowym z prędkością 120km/h,
- wyprzedzanie na przejściu
- jazde pod wplywem alkoholu
- jazdę pod prąd na autostradzie
- nieudzielenie pomocy ofiarom wypadku
- ucieczka policji w celu unikniecia kontroli
Czy tylko dla mnie jest tu coś nie tak skoro wjazd na pomarańczowym jest przyrównywany do jazdy po pijaku czy wjeżdżanie na torowisko czy ucieczka policji?
#motoryzacja #polskiedrogi #samochody #przepisydrogowe
  • 159
  • Odpowiedz
  • 6
@lubiep no to jest absurd. Kary powinny być wysokie ale jednak zróżnicowane a nie praktycznie zerojedynkowe.

Jeśli doszliśmy do poziomu że kara jest 0 albo 1 to jest już to tylko czysty populizm. Właśnie po to żeby tacy prostaczkowie przyklaskiwali i mówił o szkoleniu bydła.

@fishery
@biesy
  • Odpowiedz
Czy tylko dla mnie jest tu coś nie tak skoro wjazd na pomarańczowym jest przyrównywany do jazdy po pijaku czy wjeżdżanie na torowisko czy ucieczka policji?


@lubiep Po pierwsze - od lat nie zdarzyło mi się, żebym musiał wjechać na pomarańczowym. Po drugie 90% tych, co się wdupcają na skrzyżowanie na czerwonym uzasadnia sobie i innym, że "ciemnopomarańczowe" było.
Ogólnie nie oszukujmy się - chodzi o wjeżdżanie na czerwonym :)
  • Odpowiedz
A jak chcesz to nazwać? Przecież to abstrakcyjna granica.


@kopawdupeswiniom: Granica zupełnie niepotrzebna. Powinno być okrągłe 0 limitu jak np. w Czechach lub na Słowacji i by nie było nieporozumień. Nie rozumiem czemu służy ten limit w naszym prawie.
  • Odpowiedz
@lubiep: gitówa, oby tylko liczbę punktów maksymalnych zmniejszono do 20.

Druga sprawa to za strzałkę warunkową jest 6 punktów, ale to trzeba byłoby otworzyć coś innego niż artykuł w Internecie.
  • Odpowiedz
@lubiep: tak, trzeba wszystkim zabrać prawko, samochody tylko dla bogaczy z własnym kierowcą, którego można w każdej chwili zmienić. Biedota (czyli wszyscy poza milionerami) ma jeździć komunikacją miejską, jeśli oczywiście kredyt społeczny pozwoli
  • Odpowiedz
Widzę, że p0laczki-niewolniczki lubią sobie śrubę dokręcić.


@kopawdupeswiniom: whataboutism

Polak potrzebuje bata i to jest fakt. Co z tego, że Włoch ma 0.5 promila? Polak jak mu podniesiesz limit na 0.5, to zaraz zacznie to przeliczać i ile jeszcze może dopić, żeby dojść do 1.0 i w razie czego żeby to było wykroczenie a nie przestępstwo. To nie jest licytacja i zabawa matematyką, że tutaj 0.1 więcej, tam 0.2 mniej -
  • Odpowiedz
i nie, policja nie łapie - wiele razy celowali we mnie i nigdy nie zatrzymali)


@aegypius: teraz łapią, mają te laserowe gówienka to 55 km/h w zabudowanym już spowodowało, że dostałem 50 zł kilka miesięcy temu, a wczoraj jeszcze wprowadzili do tego zakresu 1 punkt karny na konto. Zobaczysz, że te kundle w mundurach będą robiły wszystko, żeby cię za przysłowiową pierdołę uwalić.
  • Odpowiedz
@little_muffin: To może przeczytasz ustawę PoRD zamiast wygłaszać opinie i popierać się na artykule pudelkowym? Nawet w tym co wysłałaś masz cytowany artykuł z pord. I on akurat nie był zmieniany.
  • Odpowiedz
@aegypius: i co najlepsze (oraz najstraszniejsze), starszy policjant który mnie suszył sam powiedział, że gdyby nie świeżak-partner z którym był na patrolu to skończyłoby się najwyżej na pouczeniu, a tak musi wystawić, bo inaczej "partner" mógłby na niego donieść do komendanta, że nie robi normy mandatowej. Takie teraz narybki wychodzą z PiSowskich szkółek policyjnych - donosicielstwo i pełne posłuszeństwo w bonusie z siłowym rozprawianiem się, co widzieliśmy na wielu filmikach z
  • Odpowiedz
Po pierwsze - od lat nie zdarzyło mi się, żebym musiał wjechać na pomarańczowym.


@mbasasello: mi też, pewnie dlatego że na sygnalizatorze jest światło żółte. Chyba w ogóle nie jeździsz skoro nie zdarzyło Ci się wjechać na żółtym.

Z hamowania na żółtym wyleczył mnie sąd uznając za winnego spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa ruchu przez zbyt mocne hamowanie. Hamowanie było spowodowane tym, że gość przede mną na drugim pasie wpadł w poślizg i
  • Odpowiedz
@lubiep: warto też zaznaczyć że wyprzedzanie na przejściu też nie jest 0-1 sytuscja w kraju w którym zebry mamy zarówno na drogach z jednym pasem na dany kierunek oraz na wielopasmówkach i na tych drugich do takiego wyprzedzania dochodzi nagminnie i nieświadomie np. W sytuacji gdzie tuż przed przejściem jest skrzyżowanie z podporządkowaną z prawej strony i jeden pas praktycznie stoi, a środkowy i skrajny lewy ciągle wykonują manewr wyprzedzania przed
  • Odpowiedz