Wpis z mikrobloga

  • 1838
pov: żyjesz w kraju gdzie od wczoraj za tzw. niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej policjant może nałożyć 15 pkt karnych czyli na przykład wjazd na skrzyżowanie przy warunkowej strzałce nie zatrzymując się lub przejazd na pomarańczowym jeżeli mogłeś się bezpiecznie zatrzymać. Taka sama kara jest za
- wjazd na torowisko pod nadjeżdżający pociąg
- jazda w terenie zabudowym z prędkością 120km/h,
- wyprzedzanie na przejściu
- jazde pod wplywem alkoholu
- jazdę pod prąd na autostradzie
- nieudzielenie pomocy ofiarom wypadku
- ucieczka policji w celu unikniecia kontroli
Czy tylko dla mnie jest tu coś nie tak skoro wjazd na pomarańczowym jest przyrównywany do jazdy po pijaku czy wjeżdżanie na torowisko czy ucieczka policji?
#motoryzacja #polskiedrogi #samochody #przepisydrogowe
  • 159
na przykład wjazd na skrzyżowanie przy warunkowej strzałce nie zatrzymując się


@lubiep: To się zatrzymaj.

przejazd na pomarańczowym jeżeli mogłeś się bezpiecznie zatrzymać


@lubiep: Na czym? Aaa no tak żółte. Z tego co wiem to za czerwone jest mandat a nie za żółte. Może tak wypada się zatrzymać a nie dodawać gazu a potem płakać bo dostało się mandat?

Czy tylko dla mnie jest tu coś nie tak skoro wjazd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@shadow_hunter: skrzyżowanie powinno być tak zaprojektowane, że przy zmianie sekwencji czas świecenia się czerwonego światła w każdym kierunku powinien być na tyle długi, by samochody które wjechały na skrzyżowanie zanim zapaliło się czerwone zdążyły z niego zjechać. Tak samo na standardowym skrzyżowaniu by ułatwić lewoskręt i dać czas na zjechanie osobom które się zatrzymały prawidłowo na środku. Jeżeli skrzyżowanie zostało źle zaprojektowane to powinno się je poprawić a nie wlepiać 15pkt
@lubiep: jakby zielona strzałka migała przed zgaśnięciem, to byłoby cycek.

We Wrocławiu jest prawoskret co światło dla samochodów jest zawsze czerwone i tylko zielona strzałka dopuszcza wjazd na skrzyżowanie, bo są jeszcze przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów. Zatrzymuje się, rozglądam sie czy pieszego i rowerzysty nie ma, potem samochody, jeszcze raz strzałka (strzałka czasami gaśnie, na dodatek strzałka jest na sygnalizatorze kilka m nad ziemią, a nie na słupku,
może nałożyć 15 pkt karnych czyli na przykład wjazd na skrzyżowanie przy warunkowej strzałce nie zatrzymując się


@lubiep: #!$%@?

Niezatrzymanie przed zieloną strzałką będzie od soboty skutkować karą w wysokości aż 6 punktów. Do tej pory kierowcy mogli dostać za to wykroczenie 1 punkt karny i 100 zł mandatu. Wjazd za sygnalizator S-2 po zgaśnięciu strzałki oznacza mandat w wysokości 500 zł.
i bardzo ubolewają nad tym, że nie wprowadzono strzelania do kierowców łamiących przepisy.


@GratisLPG: ludzi co jeżdżą pod prąd na autostradzie "bo tak jakoś wyszło i się zagapili" powinni odstrzeliwać na miejscu.

Genralnie po 60 powinny być cofane uprawnienia i wysłanie na ponowny kurs.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lubiep: opisujesz to jakby to był pierwszy od dawna argument za opuszczeniem tego #!$%@?, a prawda jest taka że kto miał wyjechać to już to zrobił.
@lubiep: wszyscy narzekający na limit promili są poprostu zwykłymi patusami, #!$%@? bo w Europie jest 0.5 to w polu też ma być. Tylko #!$%@? powiedzcie mi jak to jest,ze mając limit 0.2 w Polsce jest tyle wypadków z udziałem #!$%@? debili? I jaka #!$%@? patologiczna logika mówi wam że zwiększenie u nas limitu do 0.5 wprowadzi coś lepszego? No #!$%@? przecież wy jesteście #!$%@?, efekt będzie dokładnie odwrotny, większy limit no