Wpis z mikrobloga

@SkorpionX: jak nie zapewnisz kotu jakichś półek, to naturalne że będzie biegał po meblach. Kot ma potrzebę wspinaczki i obserwacji z góry. U mnie jest tak nauczony, że stół w kuchni nie, blaty nie, ale po biurkach i szafach to hulaj dusza piekła nie ma. To jego naturalne zachowanie, więc trzeba mu zapewnić warunki, a nie spodziewać się, że będzie siedział tylko na ziemi xD Na ziemi to są w naturze
nie powinno się wypuszczać kotów. Jak się nie umie zapewnić mu rozrywki w domu to nie widzę potrzeby brania zwierzęcia ¯_(ツ)


@Khozana coooooooo? XD A skąd ta mądrość? Kot to drapieżnik terytorialny, musi mieć przestrzeń. Możesz go nie wypuszczać, jak masz dom o powierzchni kilku arów, na 50m² dostanie na łeb, dokładnie tak samo jak Ty byś dostała żyjąc całe życie w takim więzieniu, a świat widząc przez kraty skrzynki w
@SkorpionX: gadasz bzdury. Kot domowy jak sama nazwa wskazuje jest zwierzęciem domowym. Mam dom o powierzchni 55m2 i jakoś mój kot nie zrzuca nic z półek, nie biega i generalnie nie niszczy, bo zapewniam mu wszystko co potrzebuje - ruch, zabawę, zabawki pobudzające intelekt, potrzebę wspinaczki itd. Pies tez jest zwierzęciem terytorialnym, a jakoś jego samopas nie wypuszczasz. Pieprzenie i pójście na łatwiznę "bo kotki od zawsze się wypuszczało" no ta,
Kot domowy jak sama nazwa wskazuje jest zwierzęciem domowym.


O, mój ulubiony argument w dyskusjach o kotach. Świnki morskie uczysz pływać czy nurkują od urodzenia? Wiesz, co oznacza domowy w nazwie kota? Udomowiony. Krowa też jest udomowiona, ją też trzymała byś w mieszkaniu?

Mam dom o powierzchni 55m2 i jakoś mój kot nie zrzuca nic z półek, nie biega i generalnie nie niszczy, bo zapewniam mu wszystko co potrzebuje - ruch, zabawę,
@360obrot Oczywiście przypieprzanie się do kota na stole xd Mój kot, mój stół... Mnie np. brzydzą dzieci, które się ślinią i wszystkiego wokół brudnymi palcami dotykają, ale mam to w nosie, że ktoś ma cały dom obśliniony bo to jego dom. Albo kogoś takiego nie odwiedzam, albo staram sie niczego nie dotykać, a pić tylko ze szklanki bezpośrednio ze zmywarki. Jak do mnie przychodzą goście i widzą kota na stole to też
@SkorpionX: po pierwsze świnka morska z racji błędnej nazwy zmieniła ją na "kawia domowa", więc nie trzeba jej uczyć nurkować. Polecam się dowiedzieć. A argument z krową jest o tyle durny, że trzymasz ją na terenie ZAMKNIĘTYM, wiec siłą rzeczy nie wypuszczasz jej żeby biegała wolno, gdzie zechce i gdzie zagraża jej niebezpieczeństwo. Ludzie powinni być odpowiedzialni za zwierzęta UDOMOWIONE.

Owszem chodzę po lasach i cieszę się, że ludzie zakładają psom
@SkorpionX: udomowione zwierzęta nie radzą sobie w naturze - nie są to zwierzęta dzikie, które mają instynkty oraz swoją rolę w ekosystemie.

Kury, krowy, świnie, psy, itp. mają dalekich dzikich przodków, ale wypuszczone na wolność albo wyrządzają szkody (nie mają miejsca w ekosystemie), albo giną.

Koty domowe nie są rysiami czy żbikami. Różni je nie tylko zachowanie, ale też anatomia. Np. ryś jest przystosowany do życia w lesie, a kot domowy
@malinq: #!$%@?ąc od tego co piszesz i nie jest mitem, to na zewnątrz czeka na koty dużo niebezpieczeństw, takich jak choroby zakaźne, pasożyty, potrącenia, trucizny, pogryzienie przez inne zwierzęta, zaginięcie, ludzka patologia itp. serio, nikt sobie nie wymyślił tego z dupy, aby kotów nie wypuszczać. Psy wszyscy trzymają na smyczy, dlaczego nie koty? Przecież też mogą sobie zwiedzać otoczenie, tylko trzeba ruszyć tyłek i chcieć z nimi wychodzić jak ktoś się
@malinq: nie jest, bo to że robią to dokarmiane koty dzikie nie zmienia faktu, że te koty dzikie mordują ptactwo i gryzonie. A te bezdomne koty skądś się biorą, m.in. z niekastrowanych wypuszczanych kocurów. No, ale to temat rzeka.
Tak czy siak cieszę się, że jesteś odpowiedzialnym opiekunem.
@fledgeling wieśniakiem jesteś tu jedynie Ty z obrażaniem innych bez powodu ¯_(ツ)

@inflacja_biedaku kot siadając siada dosłownie odbytem, co kto lubi ¯_(ツ)


@evilbadday nie lubią zapachu cytrusów + można wypuścić i wybiega się po znacznie wyższych i fajniejszych drzewach

@ArmaturaGramatura A co to ma do rzeczy, że żyją w mieszkaniu jak w klatce? XD Tym lepiej, bo według tego, co piszesz wcale nie niszczą ekosystemu ale część wykopków tutaj powiela