Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy certyfikat ISTQB to coś bardzo ważnego jeśli chodzi o szukanie pracy jako tester oprogramowania? Czy ten certyfikat jest wart 1000 zł ?

#it #tester #informatyka #programista15k #technologie #pracbaza

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6329ee239a4a773345e62e02
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: nie jest bardzo ważny, a tym bardziej nie jest warty 1000 zł. lepiej za taką kasę kupić kursy na udemy czy nawet jakieś webinary i się nauczyć czegoś co naprawdę ma związek z testowaniem/API/SQL/automatami. Piszę to jako QA Team Lead z kilkunastoletnim stażem i masą certyfikatów i szkoleń, w tym ISTQB (bo z 10 lat temu firma mnie wysłała). ISTQB to wiedza typowo schematyczna i możliwa do 'wyguglania' w kilka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: nie jest i nie jest warty 1000 zł. lepiej za taką kasę kupić kursy na udemy czy nawet jakieś webinary i się nauczyć czegoś co naprawdę ma związek z testowaniem/API/SQL/automatami. Piszę to jako QA Team Lead z kilkunastoletnim stażem i masą certyfikatów i szkoleń, w tym ISTQB (bo z 10 lat temu firma mnie wysłała). ISTQB to wiedza typowo schematyczna i możliwa do 'wyguglania' w kilka minut. Nie wiem czy
@AnonimoweMirkoWyznania: Głównym plusem ISTQB jest jego bezterminowość. Dobra podstawa teoretyczna dla świeżaka, byle po angielsku - konia z rzędem temu, który używa np. "jarzma testowego", albo odróżnia błędy od omyłek i tego typu synonimów.

Natomiast czy jest ważny... Najpierw zacząłem testować, potem zdałem podstawowy certyfikat i od tego czasu nie miałem sytuacji typu "ha, kurła, to było w sylabusie/książce/gdziekolwiek, dziękuję panie X".
@AnonimoweMirkoWyznania: To zależy.
Jeśli masz 0-1 lat doświadczenia to certyfikat może Ci znacząco pomóc w zdobyciu pierwszej pracy.
Jeśli masz 1+ lat doświadczenia możesz to inaczej ująć na Linkedinie i w CV, byleby złapało po keywordsach. Rekruter szukając kandydata nie zawsze będzie odrzucał, gdy certyfikatu nie będzie - jeśli napiszesz że np. znasz, przerobiłeś wszystkie zagadnienia i jedyne co zostało to zdobyć certę, to złapiesz się w pulę kandydatów.