Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@miki4ever: zwrot o 170 stopni. Czasem mi jeszcze palce u ręki sztywnieją przy wysiłku, czuję kolano przy zmianach pogody, a poza tym bardzo dobrze.
Wcześniej w gorszy dzień ledwo mogłem wyjść z wanny czy wstać z łóżka, teraz nawet podbiegnę 100 metrów jak trzeba.

Fakt, że z diagnozą się bujałem (prawie rok od stwierdzenia nawrotu po remisji, dwa tygodniowe pobyty w szpitalu), ale prawie 2 lata cisnę biologiczne i jest naprawdę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@miki4ever: skąd jesteś? Bo akurat lubelski oddział reumatologii w spsk4 jest dość znany ze skuteczności w skali kraju.
Można też temat ogarnąć prywatnie, ale nie wszystkie leki są tak dostępne - tylko te starsze i tańsze, choć ponoć też są skuteczne. Tańsze, to z tego co się orientowałem wcześniej, to ok 600 zł/miesiąc. Nie wiem na ile to aktualne.
@LubieSzaszylkiZLublina: W Niemczech nie masz opcji leczenia prywatnego. Mam termin u reumatologa w listopadzie i wtedy pewnie zacznę leczenie.

Generalnie tu nie ma prywatnego leczenia, bo wtedy kolejki byłyby za długie i mało kogo byłoby stać na leczenie. A tak to muszę czekać, ale jest wszystko w cenie. Ma to plusy i minusy. Od 3 lat mam problem, ale póki co nie kwalifikowałam się do innego leczenia niż rehabilitacja i hydrochlorochina.