Wpis z mikrobloga

Czy Magsafe ma zastosowanie w obecnej postaci ?

Zmieniam iPhona, mam już pare urządzeń Apple , m.in airpodsy pro i pomyślałem ze może to dobry pomysł na przesiadkę do ładowania bezprzewodowego. Drugi argument to taki ze szukam miejsca w domu na te urządzenia. Nigdy nie miałem dedykowanego miejsca w które mógłbym je odłożyć i może to byłby dobry pomysł np. jedna z ładowarek magsafe 2w1, o taka

Martwi mnie prędkość ładowania 7,5W. Cena tez nie jest najniższa biorąc pod uwagę ze mam ładowarkę sieciowa greencella 30w a ona kosztowała 3 razy mniej niż taki stojak a podpinam kabel, ładuje i temat nie istnieje. Tel się ładuje w 1,5h na szybkości to ile na takiej indukcyjnej będzie się ładował - 5h?( _)

Czy można zrezygnować z kabla? Obawiam się czy to się nie skończy tak ze nakupie case, stojak na biurko, uchwyt do samochodu a to potem wyląduje w szufladzie bo telefon nie bedzie w stanie się na bieżąco ładować.
Czy takie ładowanie niszczy baterie?
Na jutubach zdania raczej podzielone. Jedni tylko tak ładują z argumentem „odkładam i samo się ładuje, zawsze podnoszę naładowane” a inni ze to wymysł, dosyc drogi i jaki to problem podpiąć raz dziennie pod szybką ładowarkę. Po obu stronach jest jakaś racja.

#apple #iphone #magsafe
PancakeV - Czy Magsafe ma zastosowanie w obecnej postaci ? 

Zmieniam iPhona, mam j...

źródło: comment_1664410318ZVroTK20W0hQApHlRJYfJz.jpg

Pobierz
  • 10
@PancakeV: Ja mam to podejście, że ładowanie bezprzewodowe to troche bez sensu wymysł. Nie dość, że wolne, generuje dużo ciepła, nie da się używać wtedy telefonu. O ładowaniu MagSafe, które jest bezprzewodowe ale na kablu nie wspomne bo dla mnie to ma wszystkie wady ładowania bezprzewodowego, a żadnych zalet kablowego. Zazwyczaj podłączam telefon pod wolną ładowarkę na noc i dzięki temu bateria dłużej pociągnie.
@RegulaminowyUzytkownik: Mam podobne podejście ALE wizja telefonu który jest ciągle naładowany bo przecież wszędzie się ładuje czy to na stojaku w salonie, czy to w samochodzie pod uchwyt magsafe brzmi bardzo dobrze. Pytanie czy to działa tak jak sobie wyobrażam czy będzie to raczej desperackie szukanie doładowania każdego procenta bo 7,5w nie nadąży doładować tego co się przed chwilą zużyło.
Dodatkowo jak pisałem motywuje to do przyznania urządzeniu stałego miejsca a
@PancakeV: a nie mozesz sobie ogarnac ladowarki bezprzewodowej, ktora uciagnie wiecej niz 7,5W? Ja wiem ze apple to ogranicza, jesli nie masz oryginalnem, ale z tego co kojarze wiedzialem gdzies ladowarki "nie applowskie" ktora uciagna wiecej.

Tylko tak, magsafe jest pomylka jesli chodzi o ladowarke stacjonarna, no chyba ze przybijesz ja gwozdziem do blatu. W pracy odkladam telefon na ladowarke, jak ktos dzwoni, podnosze z ladowarki. Z magsafe musialbym uzyc 2
@PancakeV: Polecam ładowarki z magsafe które stawiają tel pionowo tak jak wrzuciłeś na zdjęciu. Najczęściej są na tyle dobrze wyważone że zdejmuje się jedną ręką. Dodatkowy plus jak korzystasz na komputerze z 2FA, Logujesz się przez faceid bez zdejmowania telefonu.
A ja lubię, postawiłem sobie stojak na telefon z magsafe na biurku, mam uchwyt samochodowy z ładowaniem magsafe i zwykła ładowarka magsafe na szafce przy łóżku żebym nie musiał celować kablem po ciemku. W zasadzie od premiery 13 mini nie ląduję telefonu kablem lightning.