Wpis z mikrobloga

Ostatnio przerobiłem TV na retro konsolę z padem. Potrzeba jednak do tego romów z grami.
Szukam czegoś co się nadaje dla 8-latka (odpadają jakieś rzeźnie typu Doom), najlepiej niezależne językowo lub po polsku (nie ogarnie jakichś RPG po angielsku). Proste w obsłudze najlepiej.
W grę wchodzą prawie wszystkie platformy (GBA, GBC, NES, SNES, PSP, PSX, N64, SEGA, 3DS).
Ja nigdy nie miałem konsoli, więc nie wiem co młodemu włączyć. Macie jakieś ulubione tytuły?
Znacie jakieś warte uwagi strony z grami po polsku? - tych angielskich jest na pęczki.
#kiciochpyta #konsole #retrogaming #nes #snes #gba #psp #psx
  • 9
@hekktik: Chcę, żeby on sobie to w większości obsługiwał sam. Jak będzie miał paczkę setek gier, w większości po angielsku to i tak będzie co chwila "a co to jest", "a co tu się robi"? Lepiej mieć kilka miodnych tytułów niż morze bylejakości.
@bukimi: Wiele spolszczeń do romów https://www.romhacking.net/?page=translations&genre=&platform=&status=&languageid=1&perpage=20ℴ=&dir=&title=&author=&transsearch=Go
Youtube Ci pomoże jak nie wiesz jak spatchować IPS
Nes > Panic Restaurant, Hundson's Adventure Island, Whop Em Up, Codename Viper, Battletoads, Jackie Chan Action Adventure, Jackal, Gun.Nac, Legendary Wings, G.I. Joe, Chip 'n Dale, Kirby, 168 in 1 Contra (są 2 wersje), 42 in 1, Sword Master, Kick Master, Castle of Dragon, Zen Intergalactic Ninja, Castlevania, De-Block, Rollergames, Ikari Warriors, Guerilla Wars.
Snes
@bukimi: jak miałem ok8 lat to się w tsubase po japońsku grało. Nie wiadomo było o co chodzi ale z czasem było wiadomo które komendy są od strzelania, podawania i odpowiednich strzałów specjalnych