Wpis z mikrobloga

lekki (90kg?)


@Rompicoglioni: no tak średnio te 90kg to lekki
nigdy nie słyszałem o tym montesy, raczej szukaj czegoś co było już sprawdzone na yt.
jak chcesz pitbike i masz więcej jak 130cm wzrostu to polecam mrf 140 big, konstrukcja dość niezawodna i udana
no tak średnio te 90kg to lekki

nigdy nie słyszałem o tym montesy, raczej szukaj czegoś co było już sprawdzone na yt.


@wladcawioski: Montesa to bardzo uznana marka, jeden ze starszych hiszpanskich producentów, aktualnie należy do Hondy.

A 90kg to JEST lekki motocykl - lżejsze są tylko pitbiki (za małe kółka, nie nada się "w góry") i triale (trochę spartańskie i do wąskiego zastosowania).

@Rompicoglioni: Ja bym brał ten motorek
@Rompicoglioni: montesa to stara marka z Europy. Ale oni robią głównie na rynek wewnętrzny swojego kraju.
Zawsze robili motocykle trialowe a prędzej do rajdów obserwowanych. Robią też motocykle do crosu i enduro.
Jak widać na zdjęciu mocno się inspirowali motocyklami trialowymi. Kupiła ich honda więc jakość musi stać na wysokim poziomie.
W nauce jazdy w terenie, po górach i po przeszkodach. Najważniejsza jest waga a potem moc.
Waga bez płynów to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rompicoglioni: @mpetrumnigrum: a ile takie cudo,i czy op ma już jakieś doświadczenie czy nie ,bo jak drogie i op bez skilla to było by szkoda popsuć taki fajny motorek, mnie by było szkoda, wolałbym jakiegoś kitajskiego crossa,pokroju bartona mzk250 np , kupisz to za 6k , poupalasz i zobaczysz czy teren to twoja bajka. Ale to tylko moje zdanie :)
wolałbym jakiegoś kitajskiego crossa,pokroju bartona mzk250 np , kupisz to za 6k , poupalasz i zobaczysz czy teren to twoja bajka. Ale to tylko moje zdanie :)


@Kick_Ass: MZK 250 jak posłuchasz opinie na filmikach z YT okazuje się że to gówno. Po pierwsze ma #!$%@? gaźnik, przy niższych obrotach i gwałtownym odkręceniu przydusza silnik. #!$%@? obręcze #!$%@? zawieszenie i moc 17 KM oraz relatywnie wysoka masa jak na tą moc.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mpetrumnigrum: nie no ja cię rozumiem doskonale, absolutnie nie porównuje bartona do tego,ale jak op chce orać tym w polu, a kosztuje tyle co dwa czy trzy bartony , a okaże się że jednak to nie to czy się wywali i trzeba będzie inwestować jakieś grube siano to może jednak warto rozważyć tańsze opcje. Nadal nie wiem ile to kosztuje, na stronie tylko trial mi wyskakuje.
@Kick_Ass: wiesz widzę że masz takie same jak ja biedackie podejście. Ja też kupił bym używanego KTM exc 125 z homologacją.
Ale skoro gość wrzuca zdjęcie takiego motocykla to najwyraźniej wie ile kosztuje i go na niego stać.
Ja przynajmniej uznałem że tak jest i doradziłem tylko w kwestii zakupu i osobiście uważam że ta montesa to jest motocykl idealny na początek. Za sprawą znikomej wagi, sporego momentu od dołu i
@Rompicoglioni: @Kick_Ass: tak jak pisałem. To jest wybitnie dobry motocykl w góry. Oczywistym jest że gość z filmiku to zawodnik trialu i nigdy się nikt z nas nie nauczy takiej jazdy. Jednak jak widać jest to motocykl któremu nierówności , pagórki z ziemi i powalone drzewa nie sprawią trudności.
Zresztą co to jest 90 kg?
Tyle to na rozgrzewkę na klatę człowiek bierze.