Wpis z mikrobloga

Długo zastanawiałem się czy to pisać, bo nie chce być wzięty za ruską onucę, a problem zaczyna się robić spory. NIestety małe grono Ukraińców z naszych programów socjalnych zrobiło sobie sposób na zarobek. Pozytywne jest to, że pozostała dużo większa część Ukraińców tych ludzi atakuje i sprzeciwia się temu ale niestety do takich akcji dochodzi.

Jak to działa?

Temat dotyczy ludzi głównie z Zakarpacia (czyli Lwów i okolice) przyjeżdżają do Polski na kilka dni, wyrabiają sobie PESEL i numer konta, często przyjeżdżają z dziećmi (czasami nawet nie swoimi), wypełniają wniosek o 300 zł i 500+ i po kilku dniach wyjeżdżają na Ukrainę. To akcja sterowana przez jakąś grupę przestępczą bo Ci ludzie często wjeżdżają do naszego kraju z instrukcjami na kartce co muszą zrobić (pewnie mają z tego prowizję).

Sami Ukraińcy wpadli na pomysł, żeby programy socjalne dotyczyły tylko miejsc gdzie faktycznie dochodzi do działań wojennych (na wschód od rzeki Dniepr) i uważam, że powinniśmy to rozważyć.

#ukraina. #rosja. #wojna. #oukrainie
  • 60
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@rakiwo: Problem jest mi znamy u samego źródła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W tym roku gdy wybuchła wojna byłem przełożonym na statku załogi, która składała się w 95% z Ukraińców.
W sumie tylko ja (1 oficer a potem Kapitan byliśmy z Polski). Reszta załogi to Ukraina.

Pierwszy na pomysł wyłudzenia kasy wpadł pierwszy kapitan z jakim odbywałem kontrakt. Ukrainiec pensja w USD do ręki 11400 USD. Po
  • Odpowiedz
NIestety małe grono Ukraińców z naszych programów socjalnych zrobiło sobie sposób na zarobek.


@rakiwo: a to jest wina Ukraińców czy z*******o pisowskiego prawa? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jest luka, z której korzystają. Tak samo Poljaki pobierają kindergeld w DE i to już jest OK?

nie chce być wzięty za ruską onucę
Ty już wiesz co, c'nie? XD

@piaskun87: To jest wina ukraincow. To że prawo jest
  • Odpowiedz
@rakiwo czyli Ukraińcy exploitują pisowski rząd? okradają złodzieja który już mnie okradł z pieniędzy których nie zobaczę? gdzie jest problem? chyba dobrze robią
  • Odpowiedz
@rakiwo: Tak samo było od 2006 w UK jak Polacy weszli do unii i otworzyły się granice.

Całe autobusy przyjeżdżały po benefity. Koleżanka mieszkanie w centrum sobie kupił. Biedna myszka która narobiła sobie dzieci. Pieniążki co miesiąc na konto polskie. Funt stał po 7zl. Życie bajka.
  • Odpowiedz