Wpis z mikrobloga

Jakie było Wasze pierwsze auto?
Moje to Tico SX 1999r.- takie samo jak na zdjęciu niżej. Nawet miałem czarne blachy xd
Tikaczem jeździłem w latach 2009-2011.
Piękne czasy, na zimnym silniku ryczało jak jeleń na rykowisku, hamulce nawet po remoncie były słabe, brak wspomagania, przy prędkości powyżej 80km/h telepało autem xd, po deszczu był zawsze problem z odpalaniem.
Najwięcej jechałem 120km/h ale jechało nas 5 osób razem ważyliśmy prawie 400kg, więc było stabilnie.
Przebieg był bardzo mały bo 80 tys km. Pierwszym właścicielem był mój tata, kupił Tico w 1999r. w salonie.
Auto w rodzinie było jeszcze do 2015 roku, później już rdza je zjadła i poszło na złom.

#motoryzacja #tico #pierwszeauto #nostalgia
kopek - Jakie było Wasze pierwsze auto?
Moje to Tico SX 1999r.- takie samo jak na zd...

źródło: comment_1664686897FT7fh9bs3LQJk8yFKdnsb7.jpg

Pobierz
  • 117
  • Odpowiedz
@Atom_ mi po moim nawet zdjęcie nie zostało ( ͡° ʖ̯ ͡°) miałem 2.0t, był spoko, ale jednak aero to jest to, miałem okazję sie przejechać. Nie sprzedawaj przenigdy, a jakbyś jednak chciał to zrobić to dawaj znać( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@kopek: 1wsza fura bordowy Lanos z POTĘŻNYM 1.6. Zalet nie ma co wymieniać bo jeździłem nim rok zanim nie uzbierałem na kolejne auto. Przez ten czas nie zepsuło się w nim nic, zrobiłem "caraudio ( ͡° ͜ʖ ͡°) " czyli wygłuszyłem drzwi z przodu, wrzuciłem lepsze głośniki i inne radio. Ze wspomnień tyle, że przy prędkościach autostradowych dość dziwnie się prowadził, taki nerwus był, ale to kwestia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Palladyn400: Co prawda miałem 2.0 LPT, ale i tak było fajnie. Przy 140 ciuchutko, dynamika nieporównywalna z Yariską z kursu, 0-100 w okolicach 8 sekund, welury, dwustrefowa klima, ładowność małej ciężarówki (całą przeprowadzkę zrobiłem Sabiną)... Cholera, świetne auto.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ogau: nieee no co ty. To jeszcze przed przerejestrowaniem. A co najlepsze każde moje kolejne auto parę lat później też było z Dzierżoniówa xD
  • Odpowiedz
  • 0
@kopek mechanika słaba? Jedyne co lubi w Tico padać to łożyska z tyłu w bębnach - koszt nowych komplet 25 zł xD. No ta wiem że Tico ma niski poziom bezpieczeństwa, ale które auto z konstrukcją z 2 połowy lat 80 produkowane w PL miało ten poziom wysoki? O tyle dobrze że nasze PL egzemplarze miały dodatkowe wzmocnienia m.in. w drzwiach czy łamaną kolumnę kierownicy.
  • Odpowiedz
@kopek: golf 3 1.4 65km/ skrzynia 4 biegowa.
@paul-gladun: wczoraj sprzedałem polifta 1.8, przez 5 lat żadnej awarii, nawet jak w dzika #!$%@?łem to jechał dalej xD 80k km nim zrobiłem. Gdyby nie ruda to dalej bym jeździł. Nie miało się tam co zespuć
  • Odpowiedz
@moakatanga: totalnie te same odczucia. Ruda szalała wszędzie, ale silnik żyleta. Klocki, Olej I nic wiecej. Jak go złomowałem (nie było mnie stać wtedy na czyszczenie wybieraka i latania układu wydechowego) to miał niecałe 400k najechane, z czego 240 za moja sprawa. Do dzisiaj czasem wędruje na otomoto i szukam 1.8 w benzynie ale w super stanie i w sporcie
  • Odpowiedz