Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ab6661: ke? Nazywasz mnie gimbusem a wstępu do starej pasty nie rozpoznajesz? () a na twoje pytanie odpowiedziałem we wcześniejszej wypowiedzi, na pewno do mnie ten komentarz?
uwielbiam wypowiedzi ludzi którzy nigdy nie wprowadzili się w ketozę albo próbowali przez tydzień i odpuścili. Gdybym wiedział wcześniej ze da się szybko i bezbolesnie zrzucić, praktycznie bez wyrzeczeń.. (bo zamienników cukru i popularnych zapychaczy typu ryże ziemniaki kasze jest w #!$%@?) efektu jojo nie ma, zmienia się podejście do jedzenia. Jak jeszcze dorzuci się fasting, nagle okazuje się ze #!$%@? 5 posiłków czy nawet trzech to niepotrzebne marnowanie czasu. Później jak
  • 0
@M83_: 2200, ale ale zdarzało się ze jedzenie było nie dla mnie - mięso i jakiś sos kokosowy (dieta próbna na kilka dni) teraz na „miesiąc” bez weekendów wziąłem 1500 plus sam coś dodam, coś co mi pasuje - kiszonki/jajka/cukinia/brokuł/kalafior
@x51r: keto i jakas drozdzówka? xD
Byłem na keto ale nie zeby schudnąc, tylko ze względu na chorobę (cukrzyca typu 1) i polecam. Tylko to musi byc dobrze ulozone, duzo warzyw, mieso dobrej jakosci itp. Ze względu na brak czasu na ogarnianie tego wszystkiego wrocilem gdzies po pol roku do "normalnego jedzenia" i w sumie żałuję, musze wrocic na keto
@kaarp: Masz oczywiście rację i żywienie to nie jest tylko jednowymiarowy twór, ale powiedzmy w 80% sprowadza się to do calories in calories out. Jeżeli chodzi o makrosy to 95% się wchłania u osób zdrowych - te ewentualne różnice są małe.

Oczywiście jest jeszcze temat formy (jedzenie ciepłe, zimne; z błonnikiem, bez błonnika; mokre, suche). Jest temat mikroskładników.

ALe na potrzeby 90% ludzi to należy zacząć od uczciwego liczenia kalorii, reszta