Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #dzialka #geodezja

Potrzebuje porady mireczki, jestem kompletnie zielony.
Rozglądam się za działką budowlaną dla siebie, znalazłem pare interesujących mnie lokalizacji ale kompletnie nie wiem na co patrzeć przy wyborze, dostęp do wody oraz prądu, czego się wystrzegać ? Najlepiej wziąć jakiegoś geodetę na te kilka lokalizacji żeby pomógł z wyborem ?
  • 6
  • 2
@ognistyprawak: warunki zabudowy, sprawdź czy jest dobry dojazd pod budowę, jak masz na oku projekt domu to czy działka spełnia wymagania, a jak spełnia to, czy są zachowane odp odległości od sąsiednich działek żeby okna wychodzące na te działki można było zrobić, dopytaj czy jest lub jest zatwierdzone do realizacji przyłącze gazu. Oprócz tego podejdź pod działkę w ulewe, żeby zobaczyć czy się na niej nie robi bagno. Jak jest udział
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ognistyprawak: Geoportal krajowy - tam obejrzeć sieci, rzeźbę terenu i mpzp + studium. Na lokalnym też możesz zweryfikować mpzp i studium a do tego czy nie ma ochrony konserwatorskiej. Geoportal wód polskich i mapy zagrożenia powodziowego. Mając numer dzialki-drogi w gminie dowiesz się czy droga jest na pewno gminna czy prywatną że służebnością itd.

Warunki przyłączenia do prądu lub warunki zabudowy w przypadku braku planu wydadza ci nawet jeśli nie jesteś