Wpis z mikrobloga

Siema mirki, jak nietrudno się domyślić po moim nicku jestem autorem strony terapianowoczesna.pl gdzie dziele się swoimi doświadczeniami z terapeutycznego i samorozwojowego używania psychodelików. Wiem, że sporo osób stąd mnie kojarzy także pozwolę sobie ogłosić, że od października przyjmuję w gabinecie psychologicznym w Krakowie gdzie można skonsultować się chociażby w kwestii integracji doświadczenia psychodelicznego
Może być to dobra opcja dla osób, które nie chcą robić tego online (brak warunków lub zaufania do osoby "z internetu")
Link do kalendarza https://www.znanylekarz.pl/mateusz-buda/psycholog/krakow
A tutaj więcej o mnie jeśli ktoś nie zna https://terapianowoczesna.pl/o-mnie/

Swoją drogą właśnie mnie naszło, co powiedzielibyście na AMA w tym temacie? Od 10 lat stosuje psychodeliki w formie pełnych dawek jak i mikro, a z ludźmi pracuje profesjonalnie od około 2 lat. Jeśli jesteś na tak to daj plusa/zostaw komentarz a postaram się to zorganizować w najbliższym czasie

#ama #psychodeliki #psychologia #psychodeliki #narkotykizawszespoko #lsd #psylocybina #rozwojosobisty #depresja
terapianowoczesnaPL - Siema mirki, jak nietrudno się domyślić po moim nicku jestem au...

źródło: comment_1665313556Ojr37I0PFT1Dn3TY19nStn.jpg

Pobierz
  • 69
@terapianowoczesnaPL to niewiele. Jak chcesz pomagać ludziom którzy mieli przeżycia śmierci ego bądź stosowali dmt w różnych formach? Jaka szkołę skończyłeś? Jakie masz doświadczenie w pracy terapeutycznej z ludźmi z zaburzeniami osobowości/uzależnionymi? Skończyłeś jakas szkole psychoterapii?
@askorek: na omówienie samego tripa wystarczy zazwyczaj jedna sesja podczas której wyciąga się esencje. w tym momencie po prostu zaczyna się zwykła praca coachingowa/psychologiczna. jeśli ktoś już jest w jakiejś terapii/czuje że sam sobie poradzi to po 1-2 sesjach się kończy, jesli nie to normalnie pracujemy dalej. w przypadku bardzo mocnych bad tripów (wynikających ze złego przygotowania) potrzeba czasem kilku sesji aby doprowadzić taką osobę to punktu wyjścia (głównie zmniejszenie objawów
@BBananowy: tutaj masz listę, obecnie zaczynam podylomówke z ACT https://terapianowoczesna.pl/kwalifikacje-certyfikaty/
Czy to niewiele? Pewnie tak, każdy kto się zgłasza sam to musi ocenić :)
Co do klientów nie pracuję z każdym i jeśli np zgłasza się do mnie osoba cierpiąca na schizofrenię (pomijam fakt, że nie powinna sięgać po takie środki) to informuje ja wcześniej, że niestety nie będę mógł pomóc i jeśli chce to polecam innego specjalistę. To samo tyczy
@terapianowoczesnaPL: pomagasz też np. w leczeniu depresji czy ptsd przy użyciu psychodelików? I wyżej już ktoś pytał, zajmujesz się też substancjami jak ketamina czy mdma? Jaką masz opinię na temat dekstrometorfanu?
@terapianowoczesnaPL: mam dwubiegunówkę, pierwszy epizod manii wywołany właśnie psychodelikiem (sprowadziły mnie na ziemię dopiero przeciwpsychotyki po kilku miesiącach). Choroba w remisji, ale chciałbym jeszcze spróbować LSD bo pozytywnie wpływało na moją "radość z życia", ryzykować czy lepiej nie?
@ChlopiecNastepneDrzwi chodziło mi bardziej jak widzi implementację takiego doswiadczenia do terapii a nie stricte pomoc. Ja odczuwam pozytywne skutki tego doswiadczenia do dzisiaj, również uważam że psychodeliki potrafią pomóc stąd też może pytania. Wywodzę się że środowiska psychiatryczno-terapeutycznego i moje wątpliwości to właściwe zbiór pierwszych pytań gdy próbuję dyskutować o psychodelikach. Więc jeśli OP bierze się za promowanie na powaznie tego podejścia to mieć gotowe odpowiedzi i argumenty, żeby móc zainteresować tematem
@BBananowy: równie dobrze mógłbyś mi zadać pytanie "co poradziłbyś osobie która wpadła w długi". Pytanie jest zbyt ogólne i zależy od tego kim jest ta osoba (ja zawsze dużo uwagi poświęcam wartościom) , po co wzięła psychodelik, czy "celowala" w śmierć ego, jeśli tak to dlaczego, co jej to dało, czy chciałby przezyć to drugi raz i potem na podstawie tego pracujemy dalej. Dla mnie każde doświadczenie (w tym oczywiście psychodeliczne)
@n1ksu: przetestowałeś wszystkie inne dostępne dla Ciebie formy leczenia? w przpadku ChAD oczywiście nie zaleca się psycho, mignęło mi jednak niedawno, że w szykuję sie jakies badanie właśnie w kontekście tego zaburzenia. Może wtedy więcej się wyjaśni, bo teraz niestety w tej "niszy" dużo opiera się na wstępnych badaniach albo przypuszczeniach
@terapianowoczesnaPL: to znaczy moja choroba jest teraz w całkowitej remisji i nie mam objawów, ale wydaje mi się, że po tripie bylem bardziej zmotywowany do działania żeby osiągać cele. No, ale jak mam znowu rozwalić balans nastroju to mogę tylko narobić szkody zanim znowu złapie stabilność
@n1ksu: ostatnio zauważyłem u siebie, że mój sposób myślenia podczas transu jest zbliżony do sposobu myślenia na tripie (oczywiście w uproszczeniu). w trans najłatwiej jest mi się wprowadzić poprzez jednostajny wysiłek fizyczny np trekking, jazda na rowerze, bieganie, dłuuugi spacer (100k kroków w jeden dzień) więc zacząłem podchodzić do takich aktywności niekiedy jak do tripa. tzn okreslałem intencje, podczas wysiłku pozwalałem krążyć myślom w danym kierunku a po wszystkim krótka integracja