Wpis z mikrobloga

@Fritzowski: Warsztat Food&Garden. Miejscówka rewelacyjna, ale opis jedzenia versus to co na talerzu to było spore rozczarowanie. Jakieś zwykle udko z kurczaka bodajże jadłem… Jałowe w smaku. Od tamtej pory omijam, choć w necie ma mnóstwo świetnych opinii.
  • Odpowiedz
@Fritzowski: Chingu (ale jadłem z trucka), nie rozumiałem kompletnie hajpu na Vaffa Napoli, jest spoko, ale te kolejki tam pod knajpą to jakieś fest nieporozumienie ;) Gluten Appetit miał dobre śniadania, ale nic więcej. Paru znajomych bardzo lubi Chopper Bar ale ja #!$%@?, pprzeciez to jakieś niepporozumienie. Knajy w szklarskiej mają wyzszy poziom.
  • Odpowiedz
@peoplearestrange Byłem u nich w jakimś pandemicznym okresie podczas, którego stworzyli jakieś dziwne menu z Knyszami. Gzik na przystawkę był przeciętny, knysza sama w sobie rozczarują i prosta, a drugie główne danie tez szału nie zrobiło. Miał być top, a wyszło drogo i przeciętnie
  • Odpowiedz
@pasta_alla_carbonara Pewnie dam im kiedyś drugą szansę i będzie z pewnością lepiej, ale jeśli chodzi o oczekiwania vs. to co dostałem to było największe u mnie rozczarowanie. Pewnie przez zbyt wysokie wymagania i nie koniecznie trafione dania ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz