Wpis z mikrobloga

@Fritzowski: panczo to dla mnie dramat, wszystko bez smaku. Na początku, lata temu robili wrażenie, bo wystrój bardzo klimatyczny i się wyróżniał. Obecnie jedzenie bardzo słabe.
  • Odpowiedz
@PuDZ: Na początku to oni byli świetni jak jeszcze byli w 4Hops. Potem zmienili lokalizację. Po zmianie lokalizacji zmienili też jakiś czas później kartę i kucharza i skończyło się jak się skończyło. Jest mocno średnio po prostu. Do El Gordito podjazdu nie mają.

@pasta_alla_carbonara: Chingu jadłem zawsze z lokalu i nigdy się nie zawiodłem.

@Iudex: czekaj zaraz zawołam @shinX to Cię wyjaśni xD Solleim jest zajebiste i koniec!!!ONE1one!!one! Natomiast
  • Odpowiedz
@orzeszkiziemne: @kenny_kabanie: @pika_dmj:
Byłem tam miesiąc temu. Oni bardzo rotują menu i można trafić na skrajności. Owoce morza, które tam jadłem były bardzo dobre, natomiast pozostałe rzeczy średnio.
I do tego jakiś imbecyl im powiedział, że dezajnerskie stoliki z beli drewna z wielgachną dziurą na środku to jest zajebisty pomysł. No zajebiście, ale tam się nie ma jak rozstawić na tym przez to xD
  • Odpowiedz
@Iudex: ZAJEBISTY KURCZAK !!!!ONENEEonene!! :) Nie rozumiesz knajpy :P

Faktycznie w Peruwianie te stoliki to są lekko śmieszne :P

A poziom dań też tak jak mówisz. Przy stoliku 4 osoby. Każda co innego zamówiła. Dwie zachwycone, jedna średnio, jedna stwierdza meh. I tak w sumie było przy obu wizytachw tamtym miejscu.
  • Odpowiedz
@Iudex: tak jak pan @Darth_Gohan mówi jedyne prawilne Solleim to na Bielanach, bo na Antoniego i pod Arkadami to w sumie franczyza pod butem Agory(Pasibusa). Niby to samo, ale niesmak ;) więc nie wrzucaj do jednego wora, zjedz na bielanach Dokboki i Spicy i ciesz się życiem ;*
  • Odpowiedz