Wpis z mikrobloga

Mouse Trap - myszka ucieka przed skokiem ()

Przecież tam chodzi o coś zupełnie innego, a smok to epizod na jednym z leveli xD


@odislaw: dokładnie tak. Ale czesto gry byly pocięte, bo z wersji dyskowej na tasmowa wieloblokowych nie dalo sie inaczej. I te opisy czesto odnosily sie tylko (i tak luzno) do danego etapu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@CrystalDizzy: Na kasetach były pocięte wersje gier wydanych na dyskietkach, które miały tę przewagę nad kasetami, że umożliwiały doczytywanie się nowych poziomów do pamięci z zachowaniem np liczby żyć itp.
Piraci nagrywali na kasety pojedyncze poziomy gier, które ładowały się w całości do RAMu komputera za pomocą chyba Action Replaya (cart służący do zrzucania pamięci między innymi w celu grzebania w hexach).

Dopiero po latach można się było dowiedzieć ile dobra
  • Odpowiedz
@CrystalDizzy Kiedyś w spadku po kuzynie dostałem Commodore z mnóstwem kaset i nie cholery nie umiałem odpalić tych gier, a to była jeszcze epoka przedinternetowa ( ͡º ͜ʖ͡º) Ale i tak opisy budziły wyobraźnię ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@CrystalDizzy: za gówniaka kupowałem te kasety a potem milion razy próbowałem dostać się do kolejnego etapu jakiejś gry bez skutku, po latach zaczaiłem, że to były... dema głównie :)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CrystalDizzy: Na kasetach były pocięte wersje gier wydanych na dyskietkach, które miały tę przewagę nad kasetami, że umożliwiały doczytywanie się nowych poziomów do pamięci z zachowaniem np liczby żyć itp.

Piraci nagrywali na kasety pojedyncze poziomy gier, które ładowały się w całości do RAMu komputera za pomocą chyba Action Replaya (cart służący do zrzucania pamięci między innymi w celu grzebania w hexach).


Dopiero po latach można się było dowiedzieć ile dobra
  • Odpowiedz